Hazard, prostitutky i soudy. Geniální rekordman Rooney neodolal pozemským pokušením

Marek Janoš Marek Janoš
20. 1. 2021 15:43
Wayne Rooney v 35 letech definitivně uzavřel svou fenomenální hráčskou kariéru. Stal se nejlepším střelcem Manchesteru United i anglické fotbalové reprezentace. Rekordy lámal už od mládežnických let. Nechvalně jej proslavil ale i divoký životní styl a řada skandálů, včetně soudu s Davidem Moyesem.
Wayne Rooney v dresu Evertonu
Wayne Rooney v dresu Evertonu | Foto: Reuters

Rooney se dostal do hledáčků skautů a hráčských agentů už na základní škole, jeho schopnosti s míčem byly nepřehlédnutelné. Za Liverpool Schoolboys vstřelil v jedné sezoně i na žákovský věk neuvěřitelných 72 gólů a 99 gólů v další místní žákovské soutěži. Skaut Evertonu Bob Pendleton neváhal a devítiletého Wayna přivedl přivedl do akademie modrého liverpoolského klubu. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy