Rooney nezvládal alkohol. Jeho aféry jsem nemohl zastavit, přiznal Sir Ferguson

mar mar
4. 4. 2021 13:50
Wayne Rooney byl během působení Sira Alexe Fergusona u fotbalistů Manchesteru United jednou z důležitých postav, o kterou se na hřišti mohl slavný trenér opřít. Bujarý život anglického střelce byl ale podle posledních informací úplně mimo jeho kontrolu.
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Během dlouhých 26 let na lavičce Manchesteru United získal Ferguson 38 trofejí včetně třinácti vítězství v anglické Premier League a dvou titulů v Lize mistrů. Rooney se pod jeho vedením stal čtyřikrát nejlepším střelcem týmu a prožil v United nejlepší sezony své kariéry.

Vztah mezi uznávaným trenérem a vyhlášeným bouřlivákem ovšem nebyl tak jednoduchý, o čemž svědčí i nově uveřejněné informace.

Rooney během svého angažmá vedl nezřízený život a nezvládal alkohol, čímž dělal starosti trenéru Fergusonovi, prozradil bývalý novinář Alastair Campbell. "Cítil, že to nedovede ovlivnit, nemohl ani zastavit jeho (Rooneyho) nekončící aférky," uvedl ve svých pamětech.

"Bavil jsem se s Fergusonem o Rooneym, ještě když vedl Manchester, a bylo z něj cítit zklamání," popsal pokračování rozhovoru s geniálním trenérem.

"Noviny tehdy byly plné Rooneyho a prostitutek. A Ferguson na to jen říkal: ‚Co s tím můžu dělat? Navíc on je ten poslední, kdo by měl pít,‘" vzpomíná někdejší mluvčí Tonyho Blaira na rok 2010, kdy s Fergusonem téma probíral zrovna pár dní poté, co vyplula na povrch další aféra.

Rok předtím zase titulní listy novin plnila aféra Rooneyho se dvěma prostitutkami Helen Woodovou a Jenny Thompsonovou. V té době už byl Rooney ženatý s televizní moderátorkou Coleen, se kterou chodil od střední školy.

Pro Fergusona představoval svérázný útočník hrozbu i v kabině. Ačkoli jeho výkony na hřišti byly vynikající, v zákulisí musel být Ferguson opatrný, aby si proti sobě Rooneyho nepoštval a zároveň zachoval klid v kabině.

Coleen Rooney
Coleen Rooney | Foto: Reuters

"Alex se bál, že mu Rooney rozháže kabinu. Snažil se do všeho mluvit a tím ostatní štval," tvrdí Campbell.

Ani po konci Fergusona u United Rooneyho aféry rozhodně neskončily a jeho manželství bylo několikrát na pokraji rozvodu. Média řešila jeho románek s barmankou Vicki Rosiekovou, policie zase jízdu za volantem pod vlivem alkoholu. Za tu se útočník omluvil a dostal zákaz řízení na dva roky a sto hodin obecně prospěšných prací.

Tehdy byla jeho manželka Coleen těhotná, čekala čtvrté dítě. Na veřejnosti pak byla několikrát zachycena bez prstýnku a pár žil odděleně. Nakonec ale vzala fotbalistu na milost. Později byl ovšem zase zadržen na palubě letadla pod vlivem drog. "Ničí náš rodinný život," povzdechla si zoufalá Coleen.

Rooney měl ovšem se skandály problém už od svých mládežnických let. Paparazzi vypátrali, že během reprezentačního srazu si už v osmnácti letech objednal na pokoj prostitutku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

V Británii stávkují železničáři. Půlka tratí bude ve čtvrtek a v sobotu zavřena

V Británii dnes stávkuje přes 45 000 železničářů. Kvůli mzdovým a pracovním podmínkám mají protestovat i v sobotu. Uzavřena je zhruba polovina britských tratí, funguje kolem 20 procent spojů, informoval zpravodajský server BBC. Stávku dříve ohlásily odborové svazy RMT, TSSA a Unite.

Podle společnosti Network Rail, která vlastní většinu železniční sítě, se očekává, že dnes a v sobotu bude po celé zemi jezdit kolem 4300 spojů. To je sice nejvyšší počet během série celostátních stávek odborů RMT, i tak to ale představuje pouze o něco víc než pětinu obvyklé úrovně služeb.

Na některých místech, včetně měst Portsmouth, Swansea a Blackpool, nebudou vlaky jezdit vůbec. Ani na sever od skotského města Falkirku nebudou jezdit žádné spoje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda vyplatí obcím postiženým požárem u Hřenska odškodné. Na jejich obnovu je vyčleněno 100 milionů korun

Ministerstvo životního prostředí je připraveno uvolňovat peníze od příštího týdne, řekla ve čtvrtek ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Obce budou moci finance využít na obnovu infrastruktury, včetně zabezpečení požárem poškozených svahů. Stát přispěje také na likvidaci odpadu po požáru. V případě potřeby resort částku určenou na pomoc zvýší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilská policie chce stíhat Bolsonara kvůli výrokům o spojitosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS

Brazilská policie chce stíhat prezidenta Jaira Bolsonara kvůli některým jeho výrokům o covidu-19. Požádala už o povolení nejvyšší soud, informovala agentura EuropaPress. Vyšetřovatelé se zabývají mimo jiné prezidentovým tvrzením, že u lidí naočkovaných proti covidu-19 je větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine AIDS.

Sporné výroky Bolsonaro zveřejňoval na sociálních sítích na podzim loňského roku. Tvrdil, že výzkum britských úřadů ukázal, že lidé naočkovaní proti covidu-19 častěji trpí syndromem získaného selhání imunity (AIDS), který má u nich navíc rychlejší průběh. Prezidentská kancléř následně Bolsonarovy výroky korigovala. Vedoucí kanceláře Mauro Cid tvrdil, že prezident čerpal ze studie publikované časopisem The Lancet, která byla údajně později stažena.

Brazilská policie ale nenalezla žádnou vědeckou studii, která by obsahovala zmínku o souvislosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS. Podle policie se prezident tím, že mluvil o neexistujícím riziku, mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy