Ronaldo zařídil dvěma góly vítězství nad Parmou a Juventus vede o čtyři body

19. 1. 2020 22:50
Fotbalisté Juventusu vyhráli díky dvěma gólům Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele italské ligy na čtyři body. Inter Milán totiž podruhé za sebou jen remizoval, v Lecce hrál 1:1. AC Milán zvítězil nad Udine 3:2, o výhře rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase střídající Ante Rebič. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Ronaldo nasměroval svůj tým za pátou ligovou výhrou v řadě krátce před koncem prvního poločasu, kdy skončila v brance jeho tečovaná střela z hranice vápna. Hvězdný Portugalec se prosadil v sedmém utkání Serie A za sebou, což se v dresu Juventusu naposledy povedlo před 15 lety Davidu Trézéguetovi.

V 55. minutě srovnal hlavou Andreas Cornelius, o vítězství "Staré dámy" ale rozhodl svým 16. ligovým gólem v sezoně Ronaldo. Hranici 15 gólů překonal v každé sezoně počínaje ročníkem 2006/07.

Inter se na hřišti sedmnáctého Lecce dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až hlavou v 72. minutě střídajícímu Alessandru Bastonimu. O pět minut později si ale naběhl na centr z levé strany Marco Mancosu a zblízka vyrovnal.

Inter sice prohrál v aktuálním ligovém ročníku pouze jeden zápas, přesto znovu ztratil na vedoucí Juventus a ve svých rukách nemá ani druhé místo. Lazio Řím je pozadu o dva body a má zápas k dobru.

Už v sedmé minutě vyrazil gólman AC Milán Gianluigi Donnarumma pro míč až k postranní čáře, po souboji s protihráčem se ale míč odrazil k Jensi Strygeru Larsenovi a ten ho poslal z úhlu do odkryté branky. Italská reprezentační jednička inkasovala po čtyřech zápasech.

Milánský velkoklub ale zásluhou Rebiče a povedeného voleje Théa Hérnandeze skóre po přestávce otočil. V 85. minutě vyrovnal hlavou Kevin Lasagna, poslední slovo měl v nastaveném čase znovu Rebič, který se prosadil technickou střelou k tyči.

Za "Rossoneri" opět odehrál celé utkání hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Přestože se tentokrát střelecky neprosadil, připsal si ve svém 222. utkání 150. výhru v Serii A, což je nejlepší bilance jednoho hráče od zavedení tříbodového systému.

Utkání Brescie s Cagliari mělo dva dvougólové střelce. Za domácí se prosadil Ernesto Torregrossa a za Cagliari, které nevyhrálo už šest zápasů v řadě, Joao Pedro. Brazilský záložník má na kontě v této sezoně 13 zásahů. V závěru byl vyloučen útočník Brescie Mario Balotelli, který dostal již třináctou červenou kartu v kariéře.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

AC Milán - Udine 3:2 (48. a 90.+3 Rebič, 72. Hernández - 7. Stryger Larsen, 85. Lasagna), Boloňa - Hellas Verona 1:1 (20. Boni - 81. Borini), Brescia - Cagliari 2:2 (27. a 49. Torregrossa - 21. a 68. z pen. Joao Pedro), Lecce - Inter Milán 1:1 (77. Mancosu - 72. Bastoni), FC Janov - AS Řím 1:3 (45. Panděv - 6. Ünder, 44. vlastní Biraschi, 74. Džeko), Juventus Turín - Parma 2:1 (43. a 58. Ronaldo - 55. Cornelius).