Ronaldo zařídil dvěma góly obrat, Juventus vyhrál v Empoli

27. 10. 2018 20:23
Hvězdný Portugalec měl podíl na deseti z posledních 14 branek svého týmu v Serii A.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu otočili v italské lize zápas na hřišti Empoli a po výhře 2:1 vyrovnali svůj nejlepší vstup do sezony z ročníku 2012/13, kdy měli po desátém kole rovněž 28 bodů. Obrat v utkání zařídil po změně stran dvěma góly Cristiano Ronaldo.

Empoli zaskočilo obhájce titulu a vedoucí celek soutěže v 28. minutě, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil útočník Caputo. Juventus poprvé v sezoně prohrával po prvním poločase.

"Stará dáma" ihned po změně stran soupeře zatlačila, brankář Provedel ale zasáhl jak proti Sandrovi, tak při Pjaničově střele, kterou vyrazil na břevno. V 52. minutě ale upadl ve vápně po souboji s obráncem Dybala a nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Ronaldo.

Pětinásobný držitel Zlatého míče přidal druhý zásah v 70. minutě křížnou ránou zpoza vápna. Hvězdný Portugalec měl podíl na deseti z posledních 14 branek svého týmu v Serii A (sedm gólů, tři asistence).

Bergamo porazilo na svém hřišti Parmu 3:0 a z 12. místa ztrácí na dnešního soupeře bod. Všechny góly padly ve druhém poločase, po vlastní brance Gagliola se trefili Palomino a Mancini. Atalanta vyslala směrem na bránu 30 střeleckých pokusů, čímž vyrovnala dosavadní rekord této sezony Serie A, který drží Juventus z utkání s Frosinone.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Bergamo - Parma 3:0 (55. vlastní Gagliolo, 72. Palomino, 80. Mancini), Empoli - Juventus Turín 1:2 (28. Caputo - 54. z pen. a 70. Ronaldo), FC Turín - Fiorentina 1:1 (13. vlastní Lafont - 2. Benassi).