Ronaldo vystřílel oslabenému Juventusu remízu s AS Řím

27. 9. 2020 22:57
Obhájce titulu Juventus Turín v druhém kole italské ligy ztratil body. Remízu 2:2 na hřišti fotbalistů AS Řím zachránil hostům dvěma góly Cristiano Ronaldo, favorit dohrával o deseti. Český záložník Antonín Barák odehrál celý zápas při vítězství Verony 1:0 nad Udine.
AS Řím - Juventus (Cristiano Ronaldo)
AS Řím - Juventus (Cristiano Ronaldo) | Foto: Reuters

AS Řím se ujalo vedení po penaltě Jordana Veretouta, stejným způsobem ale odpověděl Ronaldo. Hvězdný Portugalec vstřelil gól v úvodních dvou zápasech sezony počtvrté v kariéře.

V nastaveném čase první půle zakončil Veretout rychlý brejk a v 62. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu Adrien Rabiot. "Stará dáma" ale dokázala i v oslabení srovnat, tentokrát se Ronaldo prosadil hlavou. Juventus nezdolal "Vlky" podruhé za sebou, na konci minulé sezony jim dokonce podlehl na vlastním stadionu 1:3.

Barák nastoupil na rozdíl od minulého duelu proti AS Řím v základní sestavě a pomohl svému týmu k udržení stoprocentní bilance. Utkání rozhodl v 57. minutě střídající Andrea Favilli. Verona v úvodním kole sice remizovala bez branek, římský celek ale nakonec kvůli administrativní chybě prohrál zápas kontumačně.

Šest bodů po dvou kolech mají na kontě také Neapol po jasné výhře 6:0 nad Janovem a AC Milán, který si poradil 2:0 s Crotone. "Rossoneri" zvládli utkání navzdory absenci své největší hvězdy Zlatana Ibrahimovice, který je po pozitivním testu na koronavirus v karanténě. O výsledku rozhodly trefy Francka Kesséeho z penalty a Brahima Díaze.

Sassuolo zvítězilo na hřišti Spezie 4:1. Nováček soutěže držel nerozhodný stav do 64. minuty, kdy proměnil penaltu Domenico Berardi a favorit následně rozhodl dalšími dvěma góly v rozmezí deseti minut.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Spezia - Sassuolo 1:4 (30. Galabinov - 12. Djuričič, 64. Berardi z pen., 66. Defrel, 76. Caputo), Hellas Verona - Udine 1:0 (57. Favilli), Neapol - FC Janov 6:0 (10. a 65. Lozano, 46. Zielinski, 57. Mertens, 69. Elmas, 72. Politano), Crotone - AC Milán 0:2 (45.+2 Kessié z pen., 50. Díaz), AS Řím - Juventus Turín 2:2 (31. z pen. a 45.+1 Veretout - 44. z pen. a 69. Ronaldo).

1. Neapol 2 2 0 0 8:0 6
2. AC Milán 2 2 0 0 4:0 6
Hellas Verona 2 2 0 0 4:0 6
4. Juventus Turín 2 1 1 0 5:2 4
Sassuolo 2 1 1 0 5:2 4
6. Bergamo 1 1 0 0 4:2 3
7. Lazio Řím 1 1 0 0 2:0 3
8. Inter Milán 1 1 0 0 4:3 3