Real má venkovní rekord, Barcelona poprvé ztratila

Aktualizováno 14. 10. 2017 22:47
Bílý balet vyhrál třináct venkovních utkání v řadě za sebou a stanovil nový rekord španělské ligy.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony poprvé v této sezoně domácí ligy ztratili body, když remizovali na hřišti Atlética Madrid 1:1. Real zvítězil nad Getafe 2:1 a poskočil na druhé místo tabulky, pět bodů za barcelonského rivala. Real vyhrál už 13 venkovních utkání v řadě, což se ještě v historii španělské soutěže nikomu nepodařilo. Dosud druhá Sevilla prohrála nejtěsnějším rozdílem v Bilbau, zápas rozhodl jediným gólem Mikel Vesga.

Atlético šlo do vedení v 21. minutě po technickém obstřelu Saúla. Katalánský celek v první půli sice držel míč na svých kopačkách 71 procent času, větší příležitost si ale nevypracoval.

To se změnilo po přestávce. Nejprve se v šanci ocitl Suárez a z následného přímého kopu mířil Messi do tyče. Argentinská hvězda trefila brankovou konstrukci v novém ligovém ročníku už pošesté. Přesto se hosté dočkali, v 82. minutě vyrovnal hlavou Suárez.

Atlético neporazilo Barcelonu v lize ani popatnácté za sebou a nevyužilo možnost posunout se na druhé místo tabulky.

Po zranění nastoupil v útoku po boku Cristiana Ronalda uzdravený Karim Benzema a byl to právě on, kdo otevřel skóre madridského derby. Francouzský střelec přešel přes dva bránící hráče a samostatnou akci ve skluzu přesně zakončil.

Domácí v 56. minutě srovnali, trefil se Jorge Molina. Zkušený španělský útočník dal v osmém zápase proti madridskému velkoklubu už pátý gól. "Bílý balet" znovu udeřil až pět minut před koncem řádné hrací doby. Poprvé od konce pětizápasového trestu se v La Lize prosadil Ronaldo, jenž napálil skákající míč křížem přesně k tyči.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Bilbao - FC Sevilla 1:0 (43. Vesga), Getafe - Real Madrid 1:2 (56. Molina - 39. Benzema, 85. Ronaldo), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:1 (21. Saúl - 82. Suárez).