Ronaldo nedal penaltu, z dorážky ale zařídil Realu těsnou výhru

Aktualizováno 25. 11. 2017 22:46
Real Madrid měl problémy, ve španělské lize porazil doma Málagu jen rozdílem jedné branky.
Cristiano Ronaldo slaví branku ve španělské lize
Cristiano Ronaldo slaví branku ve španělské lize | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid porazil ve španělské fotbalové lize doma Málagu 3:2, hosté v průběhu zápasu dvakrát vyrovnali. Vítězný gól vstřelil Cristiano Ronaldo, předtím ale neproměnil penaltu. Atlético vyhrálo v Levante 5:0 a na čtvrtém místě stále bodově drží krok s městským rivalem.

"Bílý balet" se ujal vedení v deváté minutě. Ronaldo z úhlu hlavičkoval do tyče a odražený míč doklepl do prázdné brány francouzský útočník Benzema. Ten tak přerušil svůj nejdelší gólový půst v dresu Realu, na branku čekal sedm ligových utkání.

V 18. minutě vyrovnal Rolán, který si v domácím vápně zpracoval míč a pohotově zakončil. Tři minuty nato už měl ale Real znovu náskok, hlavou se trefil Casemiro.

Po necelé hodině hry podruhé vyrovnal Castro. Jeho dalekonosná střela znamenala pro královský klub první inkasovaný gól zpoza vápna v tomto ročníku La Ligy.

Čtvrt hodiny před koncem dostal domácí celek příležitost zahrávat pokutový kop. Penalty se ujal Ronaldo, jehož střelu sice Jimenéz vyrazil, ale hvězdný Portugalec doběhl k vyraženému míči a napodruhé už nedal brankáři šanci. Ronaldo kopal proti Maláze už sedm penalt, z nichž čtyři neproměnil.

Levante prohrávalo od 5. minuty, když si vlastní branku vstřelil stoper Rober. Vedení Atlética navýšil Gameiro, který dorazil míč do prázdné brány po Correově individuální akci. Po změně stran Atlético přidalo další góly. Opět skóroval Gameiro a dvakrát i jeho kolega z útoku Griezmann, jenž tak ukončil šestizápasové čekání na ligový gól.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho neprohráli ve španělské lize na cizích hřištích už 19 zápasů za sebou, což je nový klubový rekord.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Alavés - Eibar 1:2 (90.+1 Burgui - 33. Jordan, 69. Charles), Real Madrid - Málaga 3:2 (9. Benzema, 21. Casemiro, 76. Ronaldo - 18. Rolán, 58. Castro), Betis Sevilla - Girona 2:2 (85. Guardado, 90.+5 Tello - 45.+1 a 90.+4 Portu), Levante - Atlético Madrid 0:5 (29. a 59. Gameiro, 65. a 68. Griezmann, 5. vlastní Rober).