Milán při remíze oslavoval Ibrahimovice. Ronaldo dal v Itálii poprvé hattrick

Aktualizováno 6. 1. 2020 22:55
Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo svým prvním hattrickem v italské fotbalové lize zařídil Juventusu výhru 4:0 nad Cagliari. Další slavný útočník Zlatan Ibrahimovic se v prvním utkání po návratu do AC Milán vítězství nedočkal. Jeho tým remizoval 0:0 se Sampdorií Janov. V čele tabulky se udržel Inter Milán, který zvítězil v Neapoli 3:1.
Zlatan Ibrahimovic (vpravo) a Rafael Leao v diskuzi.
Zlatan Ibrahimovic (vpravo) a Rafael Leao v diskuzi. | Foto: Reuters

Juventus díky Ronaldovi zlomil odpor Cagliari ve druhém poločase. Pětinásobný držitel Zlatého míče nejprve ve 49. minutě obešel obránce i brankáře a otevřel skóre. Pak proměnil penaltu, nařízenou za faul na Paula Dybalu, a v 82. minutě zakončil levačkou rychlý protiútok. Chvíli předtím ještě přihrál na gól Gonzalu Higuaínovi.

Pro Ronalda to byl již 36. ligový hattrick v kariéře, což je rekord mezi hráči elitních lig. Portugalská hvězda má o dva více než Lionel Messi z Barcelony.

"Hattrick je prima, ale hlavní je, že jsme vyhráli a dostali jsme Inter pod tlak," uvedl Portugalec, který je s 13 góly třetí v tabulce střelců. Obhájce titulu Juventus nakonec zůstal na druhém místě o skóre za Interem Milán, který večer uspěl v Neapoli díky dvěma trefám Romelua Lukakua, jenž má na kontě o gól víc než Ronaldo.

Ibrahimovice při návratu na San Siro oslavovalo téměř 60 tisíc diváků při každém kontaktu s míčem, ale vítězství se fanoušci AC nedočkali. Osmatřicetiletý Švéd, který se vrátil do Milána po sedmi a půl letech, vystřídal v 55. minutě Krzysztofa Piateka. Střelecké trápení AC však neukončil.

Milánský tým nedal gól ve třetím ligovém utkání za sebou a v tabulce je dvanáctý. Proti Ibrahimovicovi si zahrál i český reprezentant Jakub Jankto, který přišel na hřiště na konci prvního poločasu a dokonce dopravil míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

V minulém zápase Milán před vánočními svátky utrpěl debakl 0:5 s Bergamem, které dnes vyprovodilo stejným výpraskem Parmu. Dva góly dal Josip Iličič.

Fotbalisté Fiorentiny v prvním utkání pod vedením nového trenéra Giuseppeho Iachiniho remizovali 1:1 v Boloni. O výhru přišli ve čtvrté minutě nastavení. Domácím opět chyběl zraněný český reprezentant Ladislav Krejčí.

Diváci v Boloni viděli dva parádní góly. Fiorentinu poslal v 27. minutě do vedení Marco Benassi ranou z voleje zpoza velkého vápna. V nastaveném čase vyrovnal Riccardo Orsolini z trestného kopu z ostrého úhlu, když napálil míč do horního rohu k bližší tyči.

Iachini před krátkou zimní pauzou nahradil na lavičce Vincenza Montellu, ale navzdory nadějnému začátku nedokázal ukončit čekání Fiorentiny na vítězství. Z tříbodového zisku se "Fialky" radovaly naposledy 30. října.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Boloňa - Fiorentina 1:1 (90.+4 Orsolini - 27. Benassi), AC Milán - Sampdoria Janov 0:0, Bergamo - Parma 5:0 (60. a 71. Iličič, 11. Gómez, 34. Freuler, 43. Goosens), Juventus Turín - Cagliari 4:0 (49., 67. z pen. a 82. Ronaldo, 81. Higuaín), Lecce - Udine 0:1 (88. De Paul), Neapol - Inter Milán 1:3 (39. Milik - 14. a 33. Lukaku, 62. Martínez).

před 2 hodinami

Vaclík kvůli zranění chytal jen poločas, Sevilla porazila Getafe

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík odchytal v 25. kole španělské fotbalové ligy proti Getafe kvůli zranění pouze první poločas. Podle klubového webu si česká reprezentační jednička řekla o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření.

Sevilla zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrté místo. V lize vyhrála po třech zápasech a celkově po pěti soutěžních utkáních. Díky lepšímu skóre se před Sevillu po výhře 3:1 nad Villarrealem dostalo Atlético Madrid..

"Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného," řekl na tiskové konferenci trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky srovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Pamplona - Granada 0:3 (4. a 28. Machís, 41. Foulquier), Alavés - Bilbao 2:1 (28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García), Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1 (77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.), Getafe - FC Sevilla 0:3 (43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé),  Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).