Ronaldo ani ve druhém utkání za Juventus neskóroval. Stará dáma má přesto druhou výhru

25. 8. 2018 20:28
Portugalská superhvězda si připsala alespoň asistenci u gólu Mandžukiče.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín doma porazili Lazio Řím 2:0 a zvítězili i ve druhém kole nové sezony italské ligy. Za obhájce titulu se znovu střelecky neprosadil hvězdný Cristiano Ronaldo, který si připsal alespoň asistenci. Krok se "Starou dámou" udržela Neapol. Vicemistři na svém stadionu dohnali dvoubrankovou ztrátu s AC Milán a vyhráli 3:2.

Portugalský kanonýr Ronaldo, který v létě přestoupil do Juventusu za více než 100 milionů eur z Realu Madrid, nastoupil v tříčlenném útoku vedle Mandžukiče a Bernardeschiho. Ten ve 20. minutě ještě trefil tyč, ale po půlhodině hry otevřel skóre záložník Pjanič povedeným halfvolejem zpoza šestnáctky.

Ronaldo se v 72. minutě dostal do velké šance, ale ránu třiatřicetiletého útočníka brankář Lazia Strakosha vytáhl nad břevno. O chvíli později přidal druhou branku Mandžukič, k němuž se míč šťastně odrazil od Ronaldovy paty. Lazio po úvodní prohře 1:2 s Neapolí v Sérii A ani podruhé nebodovalo.

Milán poslal v Neapoli do vedení v 15. minutě Bonaventura a krátce po přestávce zvýšil Calabria. Domácí hráče však vývoj zápasu nepoložil. Dvěma góly během čtvrthodiny se blýskl Zieliňski a v 80. minutě dokonal obrat Mertens. Neapolskému kouči Ancelottimu se tak vydařil souboj s bývalým týmem, v jehož útoku se neprosadila letní posila z Juventusu Higuaín.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 2:0 (30. Pjanič, 75. Mandžukič), Neapol - AC Milán 3:2 (53. a 67. Zieliňski, 80. Mertens - 15. Bonaventura, 49. Calabria).