Coufal nadchl skeptickou Anglii. Říkají mu Vlad Napichovač nebo Cafú z Černobylu

av av
5. 10. 2020 6:16
Měl minimum času na aklimatizaci, přesto ho realizační tým Kladivářů hodil rovnou do rozbouřeného oceánu jménem Premier League. A Vladimír Coufal obstál na jedničku. Osmadvacetiletý český fotbalista odehrál celý zápas při výhře West Hamu na hřišti dosud stoprocentního Leicesteru, skvělým výkonem přispěl k překvapivé, ale naprosto zasloužené výhře 3:0. Podívejte se na nadšené ohlasy.

Kdo to vůbec je?

Před premiérou Vladimíra Coufala v dresu Hammers většina fanoušků pochybovala o významu nové posily, která v pátek přišla z pražské Slavie za 5 milionů liber.

Na sociálních sítích klubu dominovaly otázky: "Kdo to je? Co je to za hráče? Je dobrý? Není moc starý? Má na Premier League?"

Pochybovače se snažili ujišťovat příznivci z České republiky. Někoho o Coufalově kvalitě přesvědčili, někoho ne. "Neúnavný a tvrdě pracující hráč. Nikdy se nevzdává. Brzy uvidíte," objevilo se před utkáním v Leicesteru v jedné z diskusí. 

Teď už fanoušci West Hamu viděli. A jsou nadšení.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy