Coufal nadchl skeptickou Anglii. Říkají mu Vlad Napichovač nebo Cafú z Černobylu

av av
5. 10. 2020 6:16
Měl minimum času na aklimatizaci, přesto ho realizační tým Kladivářů hodil rovnou do rozbouřeného oceánu jménem Premier League. A Vladimír Coufal obstál na jedničku. Osmadvacetiletý český fotbalista odehrál celý zápas při výhře West Hamu na hřišti dosud stoprocentního Leicesteru, skvělým výkonem přispěl k překvapivé, ale naprosto zasloužené výhře 3:0. Podívejte se na nadšené ohlasy.

Kdo to vůbec je?

Před premiérou Vladimíra Coufala v dresu Hammers většina fanoušků pochybovala o významu nové posily, která v pátek přišla z pražské Slavie za 5 milionů liber.

Na sociálních sítích klubu dominovaly otázky: "Kdo to je? Co je to za hráče? Je dobrý? Není moc starý? Má na Premier League?"

Pochybovače se snažili ujišťovat příznivci z České republiky. Někoho o Coufalově kvalitě přesvědčili, někoho ne. "Neúnavný a tvrdě pracující hráč. Nikdy se nevzdává. Brzy uvidíte," objevilo se před utkáním v Leicesteru v jedné z diskusí. 

Teď už fanoušci West Hamu viděli. A jsou nadšení.

 

Právě se děje

před 9 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy