Říkejte mi "Johne". Mourinho se vtipně omluvil za to, že spletl jméno kouče Anglie

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 10. 2020 11:30
José Mourinho už mnohokrát přesvědčil, že je nejen skvělým koučem, ale také vtipným bavičem. S humorem pojal i omluvu trenérovi anglické fotbalové reprezentace Garethu Southgateovi, jehož několikrát označil mylně jako "Garyho".
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Kouč Tottenhamu nazval Southgatea několikrát "Garym" při mediální výměně názorů ohledně vytížení klíčového útočníka Spurs Harryho Kanea v národním týmu.

Portugalec požadoval po kouči Albionu, aby v probíhajícím reprezentačním bloku nenasazoval kapitána mužstva do všech zápasů, a šetřil tím jeho zdraví.

"Mému příteli Garymu můžu slíbit, že až do konce sezony nenasadím Harryho Kanea do žádného přípravného zápasu ani na jedinou minutu," vzkázal Mourinho na oplátku Southgateovi a "Gary" ho pojmenoval ještě několikrát.

Poté, co ho na chybné oslovení upozornili žurnalisté, přispěchal Mourinho s omluvou. "Už jsem mluvil se Southgatem, ale chci to říct i veřejně. Když jsem říkal 'Gary Southgate', přísahám, že jsem po těch letech v Anglii myslel, že Gary je zkrácená podoba pro Garetha. Nazval jsem ho Garym a omluvil jsem se mu za to a chci to udělat i veřejně, protože ho velmi respektuji," uvedl portugalský stratég.

Vzápětí připojil originální nabídku: "Myslím, že jsem na něj byl celou dobu hodný a na závěr jsem ho pak takhle urazil… Takže jestli chce, může mi říkat 'Johne' a já to přijmu."

Mourinhovo vysvětlení a nabídka Southgateovi:

Jen před pár týdny přitom Mourinho pobavil, když na tréninku Tottenhamu učil své svěřence, jak se správně vyslovuje jeho křestní jméno. "Nesnáším, když někdo vyslovuje jména špatně, člověče," vysvětloval. 

Přestože se v předchozích dnech Southgate vůči Mourinhovi poměrně ostře vymezil s tím, že nepotřebuje instrukce, kolik toho má který fotbalista odehrát, kauzu svého křestního jména vzal s nadhledem.

"Co řekl, pro mě nebylo nic nového, protože mě nazval Garym už na jedné tiskovce před několika lety. José se mi teď omluvil a já s tím nemám nejmenší problém," prohlásil kouč Anglie. 

"Zaplaťpánbůh, že k nám přicházejí trenéři, kteří umí mluvit čtyřmi nebo pěti jazyky, jako José. Já jsem úplně na nule třeba s francouzštinou nebo španělštinou," přiznal Southgate. "Upřímně řečeno, odhalit v angličtině správně každou nuanci je těžké. Takže k nim mám velký obdiv, jak se s tím vypořádávají," doplnil.

Mourinho mimochodem začínal svou oslnivou kariéru po boku legendárního anglického kouče Bobbyho Robsona, jemuž byl v Benfice Lisabon k ruce jako tlumočník, a později s ním prošel i Portem a Barcelonou.

Sám pak veleúspěšně působil nejen v rodném Portugalsku a Anglii, kde vedl Chelsea a Manchester United, ale také v Itálii (Inter Milán) a Španělsku (Real Madrid).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy