Říkejte mi "Johne". Mourinho se vtipně omluvil za to, že spletl jméno kouče Anglie

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 10. 2020 11:30
José Mourinho už mnohokrát přesvědčil, že je nejen skvělým koučem, ale také vtipným bavičem. S humorem pojal i omluvu trenérovi anglické fotbalové reprezentace Garethu Southgateovi, jehož několikrát označil mylně jako "Garyho".
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Kouč Tottenhamu nazval Southgatea několikrát "Garym" při mediální výměně názorů ohledně vytížení klíčového útočníka Spurs Harryho Kanea v národním týmu.

Portugalec požadoval po kouči Albionu, aby v probíhajícím reprezentačním bloku nenasazoval kapitána mužstva do všech zápasů, a šetřil tím jeho zdraví.

"Mému příteli Garymu můžu slíbit, že až do konce sezony nenasadím Harryho Kanea do žádného přípravného zápasu ani na jedinou minutu," vzkázal Mourinho na oplátku Southgateovi a "Gary" ho pojmenoval ještě několikrát.

Poté, co ho na chybné oslovení upozornili žurnalisté, přispěchal Mourinho s omluvou. "Už jsem mluvil se Southgatem, ale chci to říct i veřejně. Když jsem říkal 'Gary Southgate', přísahám, že jsem po těch letech v Anglii myslel, že Gary je zkrácená podoba pro Garetha. Nazval jsem ho Garym a omluvil jsem se mu za to a chci to udělat i veřejně, protože ho velmi respektuji," uvedl portugalský stratég.

Vzápětí připojil originální nabídku: "Myslím, že jsem na něj byl celou dobu hodný a na závěr jsem ho pak takhle urazil… Takže jestli chce, může mi říkat 'Johne' a já to přijmu."

Mourinhovo vysvětlení a nabídka Southgateovi:

Jen před pár týdny přitom Mourinho pobavil, když na tréninku Tottenhamu učil své svěřence, jak se správně vyslovuje jeho křestní jméno. "Nesnáším, když někdo vyslovuje jména špatně, člověče," vysvětloval. 

Přestože se v předchozích dnech Southgate vůči Mourinhovi poměrně ostře vymezil s tím, že nepotřebuje instrukce, kolik toho má který fotbalista odehrát, kauzu svého křestního jména vzal s nadhledem.

"Co řekl, pro mě nebylo nic nového, protože mě nazval Garym už na jedné tiskovce před několika lety. José se mi teď omluvil a já s tím nemám nejmenší problém," prohlásil kouč Anglie. 

"Zaplaťpánbůh, že k nám přicházejí trenéři, kteří umí mluvit čtyřmi nebo pěti jazyky, jako José. Já jsem úplně na nule třeba s francouzštinou nebo španělštinou," přiznal Southgate. "Upřímně řečeno, odhalit v angličtině správně každou nuanci je těžké. Takže k nim mám velký obdiv, jak se s tím vypořádávají," doplnil.

Mourinho mimochodem začínal svou oslnivou kariéru po boku legendárního anglického kouče Bobbyho Robsona, jemuž byl v Benfice Lisabon k ruce jako tlumočník, a později s ním prošel i Portem a Barcelonou.

Sám pak veleúspěšně působil nejen v rodném Portugalsku a Anglii, kde vedl Chelsea a Manchester United, ale také v Itálii (Inter Milán) a Španělsku (Real Madrid).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy