Fotbaloví fanoušci se rozloučili s bývalým španělským reprezentantem Josem Antoniem Reyesem, který zemřel před dvěma dny ve věku 35 let při autonehodě. Dnešního ceremoniálu v kostele v Utreře se zúčastnilo několik stovek lidí, více než jedenáct tisíc fanoušků se přišlo poklonit k jeho rakvi, která byla v neděli vystavena na stadionu v Seville.
Pohřeb Jose Antonio Reyese
Pohřeb Jose Antonio Reyese | Foto: Reuters

Právě vlajkou FC Sevilla, se kterou Reyes třikrát získal titul v Evropské lize, byla rakev zakryta i při pohřbu. Její převoz ze stadionu na radnici v Utreře i především dnešní cestu do kostela sledovaly v ulicích města davy lidí.

Reyes zemřel v sobotu při dopravní nehodě. Podle informací španělských médií mu ve vysoké rychlosti praskla pneumatika a ztratil kontrolu nad vozem. V době havárie jel podle médií rychlostí více než 200 km/h. Někdejší reprezentační brankář Santiago Canizares právě kvůli zběsilé jízdě vyzval na sociálních sítích fanoušky, aby Reyese přestali uctívat jako hrdinu.

Vedle Sevilly vyhrál Reyes Evropskou ligu dvakrát také s Atléticem Madrid, ve Španělsku hrál i za Real Madrid. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v Arsenalu, s kterým si zahrál finále Ligy mistrů, a v Benfice Lisabon. Naposledy působil v druholigové Extremaduře.

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.