Rekordní série bez domácí výhry. Bayern nezvládl přestřelku s Düsseldorfem

24. 11. 2018 18:00
Bayern Mnichov nevyhrál v německé fotbalové lize potřetí za sebou, proti Düsseldorfu neudržel dvougólové vedení a pouze remizoval 3:3. V Allianz Areně čeká na výhru čtyři ligová utkání, což je společně se sériemi z let 1966 a 1994 nejdéle v historii klubu. První Dortmund zvítězil 2:1 v Mohuči, opět se prosadil střídající Paco Alcácer.
Thomas Müller slaví gól Bayernu
Thomas Müller slaví gól Bayernu | Foto: Reuters

Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 3:3 na půdě Herthy Berlín. Záložník Herthy Vladimír Darida se v nominaci svého týmu neobjevil. Na druhé místo tabulky se po výhře 3:1 v Augsburgu dostal Frankfurt.

Bayern se brzy ujal dvougólového vedení, nejprve v 17. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Süle a o tři minuty později zvýšil Müller. Nováčkovi soutěže se podařilo krátce před pauzou snížit, když odražený míč poslal za Neuerova záda Lukebakio.

Bavorský velkoklub soupeři opět odskočil v 58. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil umístěnou střelou z hranice vápna Müller. V 77. minutě se ale zcela sám za obranou ocitl Lukebakio a samostatný únik přesně zakončil na přední tyč. Takřka totožným způsobem pak završil belgický útočník v posledních vteřinách nastaveného času hattrick.

Po bezbrankové první půli v zápase Mohuče s Dortmundem otevřel Alcácer skóre v 67. minutě, na hřišti byl přitom pouhé tři minuty. Španělský útočník dal svůj devátý gól v sezoně, z toho osmý v roli střídajícího hráče.

Mohuč dokázala srovnat o tři minuty později zásluhou Quaisona, ale v 76. minutě rozhodl parádní střelou o břevno Piszczek. Borussia si udržela letošní neporazitelnost a před druhým Frankfurtem má náskok sedm bodů.

Hoffenheim vykročil za pátou ligovou výhrou v řadě gólem v první minutě zápasu, kdy Szalaiovo přiťuknutí ve vápně využil k přesné střele Demirbay. V 10. minutě se dostal do brejku po dlouhém výkopu brankáře Baumanna Kramarič a skákající míč napálil pod břevno. Baumann se stal po více než dvou letech prvním bundesligovým brankářem, který si připsal asistenci.

O chvíli později snížil Ibiševič, ale v 56. minutě vrátil Hoffenheimu dvoubrankové vedení hlavou Bičakčič. O další snížení se postaral Leckie a vítěznou sérii Hoffenheimu utnul vyrovnávacím gólem v 87. minutě Lazaro.

Frankfurt prodloužil svou sérii bez porážky na devět soutěžních zápasů, z nichž osm vyhrál. Pomohla mu k tomu i De Guzmánova trefa po 54 vteřinách hry, na kterou navázali v druhém poločase brankami Haller a Rebič. Za domácí zkorigoval skóre v 90. minutě Córdova.

Francouzský útočník Haller skóroval v sedmém soutěžním zápase v řadě, což se v dresu Frankfurtu naposledy podařilo v roce 1993 Anthonymu Yeboahovi.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Augsburg - Eintracht Frankfurt 1:3 (90. Córdova - 1. De Guzmán, 47. Haller, 68. Rebič), Bayern Mnichov - Düsseldorf 3:3 (20. a 58. Müller, 17. Süle - 44., 78. a 90.+3 Lukebakio), Hertha Berlín - Hoffenheim 3:3 (12. Ibiševič, 71. Leckie, 87. Lazaro - 1. Demirbay, 10. Kramarič, 55. Bičakčič), Mohuč - Dortmund 1:2 (70. Quaison - 66. Alcácer, 76. Piszczek), Wolfsburg - Lipsko 1:0 (50. Roussillon), Schalke - Norimberk 5:2 (26. Skrzybski, 32. Harit, 70. Burgstaller, 84. Skrzybski, 90.+3 Oczipka - 38. Palacios, 78. Zreľák).

1. Dortmund 12 9 3 0 35:13 30
2. Eintracht Frankfurt 12 7 2 3 29:14 23
3. Mönchengladbach 11 7 2 2 26:13 23
4. Lipsko 12 6 4 2 22:10 22
5. Bayern Mnichov 12 6 3 3 23:17 21
6. Hoffenheim 12 6 2 4 27:18 20
7. Brémy 11 5 2 4 19:19 17
8. Hertha Berlín 12 4 5 3 19:20 17