Rebič vystřelil AC tři body proti Udine, Ibrahimovic má 150. výhru v italské lize

19. 1. 2020 14:47
Fotbalisté AC Milán zvítězili ve 20. kole italské ligy nad Udine 3:2. O jejich výhře rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase střídající Ante Rebič. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.
Zlatan Ibrahimovic dosáhl v Serii A na výhru číslo 150.
Zlatan Ibrahimovic dosáhl v Serii A na výhru číslo 150. | Foto: Reuters

Už v sedmé minutě vyrazil gólman Gianluigi Donnarumma pro míč až k postranní čáře, po souboji s protihráčem se ale míč odrazil k Jensi Strygeru Larsenovi a ten ho poslal z úhlu do odkryté branky. Italská reprezentační jednička inkasovala po čtyřech zápasech.

Milánský velkoklub ale zásluhou Rebiče a povedeného voleje Théa Hérnandeze skóre po přestávce otočil. V 85. minutě vyrovnal hlavou Kevin Lasagna, poslední slovo měl v nastaveném čase znovu Rebič, který se prosadil technickou střelou k tyči.

Za "Rossoneri" opět odehrál celé utkání hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Přestože se tentokrát střelecky neprosadil, připsal si ve svém 222. utkání 150. výhru v Serii A, což je nejlepší bilance jednoho hráče od zavedení tříbodového systému.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

AC Milán - Udine 3:2 (48. a 90.+3 Rebič, 72. Hernández - 7. Stryger Larsen, 85. Lasagna),

15:00 Boloňa - Hellas Verona, Brescia - Cagliari, Lecce - Inter Milán,

18:00 FC Janov - AS Řím,

20:45 Juventus Turín - Parma.