Rebič vystřelil AC tři body proti Udine, Ibrahimovic má 150. výhru v italské lize

19. 1. 2020 14:47
Fotbalisté AC Milán zvítězili ve 20. kole italské ligy nad Udine 3:2. O jejich výhře rozhodl ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase střídající Ante Rebič. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.
Zlatan Ibrahimovic dosáhl v Serii A na výhru číslo 150.
Zlatan Ibrahimovic dosáhl v Serii A na výhru číslo 150. | Foto: Reuters

Už v sedmé minutě vyrazil gólman Gianluigi Donnarumma pro míč až k postranní čáře, po souboji s protihráčem se ale míč odrazil k Jensi Strygeru Larsenovi a ten ho poslal z úhlu do odkryté branky. Italská reprezentační jednička inkasovala po čtyřech zápasech.

Milánský velkoklub ale zásluhou Rebiče a povedeného voleje Théa Hérnandeze skóre po přestávce otočil. V 85. minutě vyrovnal hlavou Kevin Lasagna, poslední slovo měl v nastaveném čase znovu Rebič, který se prosadil technickou střelou k tyči.

Za "Rossoneri" opět odehrál celé utkání hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Přestože se tentokrát střelecky neprosadil, připsal si ve svém 222. utkání 150. výhru v Serii A, což je nejlepší bilance jednoho hráče od zavedení tříbodového systému.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

AC Milán - Udine 3:2 (48. a 90.+3 Rebič, 72. Hernández - 7. Stryger Larsen, 85. Lasagna),

15:00 Boloňa - Hellas Verona, Brescia - Cagliari, Lecce - Inter Milán,

18:00 FC Janov - AS Řím,

20:45 Juventus Turín - Parma.

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.