Realu se tenčí náskok před Barcelonou. "Bílý balet" klopýtl v dohrávce ve Valencii

22. 2. 2017 21:08
Real Madrid prohrál v dohrávce 16. kola ve Valencii 1:2 a náskok "Bílého baletu" na čele tabulky se tak smrskl na jediný bod, ačkoliv má oproti druhé Barceloně utkání k dobru. Ve Valencii prohrával Real po devíti minutách už o dvě branky a gól Ronalda před koncem poločasu stačil už jen na kosmetickou úpravu výsledku.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté vedoucího Realu Madrid v dohrávce 16. kola španělské ligy překvapivě prohráli ve Valencii 1:2 a nevyužili šanci vzdálit se druhé Barceloně. "Bílý balet" má na obhájce titulu v tabulce bodový náskok a ještě jeden zápas k dobru.

Real ve Valencii vůbec nezvládl začátek. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre povedenou ranou z otočky Simone Zaza a za pět minut zvýšil po rychlé akci Fabián Orellana. Hosté se vzpamatovali až v předposlední minutě první půle, kdy snížil hlavou Ronaldo a připsal si patnáctý gól v tomto ročníku La Ligy. Hvězdný Portugalec tak oslavil 700. zápas na klubové úrovni.

Po změně stran ale už madridský favorit s výsledkem nic neudělal a utrpěl druhou ligovou porážku v sezoně. Valencie po druhém vítězství za sebou poskočila na čtrnácté místo neúplné tabulky.