Real vyhrál ve Valencii a přiblížil se jí v tabulce. Ronaldo přispěl dvěma góly z penalt

Aktualizováno 27. 1. 2018 22:57
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili na hřišti Valencie 4:1, v tabulce na její třetí místo ztrácejí už jen dva body a mají utkání k dobru. Cristiano Ronaldo proměnil na stadionu Mestalla dva pokutové kopy.
Toni Kroos a Cristiano Ronaldo oslavují gól Realu Madrid na hřišti Valencie.
Toni Kroos a Cristiano Ronaldo oslavují gól Realu Madrid na hřišti Valencie. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve španělské lize na hřišti třetí Valencie 4:1, na dnešního soupeře ztrácejí dva body a mají zápas k dobru. Hvězdný portugalský útočník Cristiano Ronaldo vstřelil v prvním poločase dvě branky z pokutových kopů a načal druhou stovku proměněných penalt za kluby a reprezentaci.

První pokutový kop Ronaldo proměnil v 16. minutě, poté co ho ve vápně fauloval Montoya. Na druhé straně musel Navas zasáhnout proti Kondogbiově ráně. Sedm minut před přestávkou Montoya zavinil další penaltu, když vrazil do Benzemy, a Ronaldo se znovu nemýlil.

"Nevím, jestli tam byl nějaký kontakt. Pokud za tohle odpískáte penaltu, musíte jich pak nařídit hodně v každém zápase," postěžoval si na druhý pokutový kop Mina.

Valencie se ale nevzdala a vytvořila si několik příležitostí, z nichž tu v 59. minutě proměnil hlavou po Parejově rohovém kopu Mina. Vyrovnat mohl posléze právě Parejo, Navas ale jeho střelu z hranice šestnáctky vyrazil nohou. V závěru definitivně rozhodli o výhře "Bílého baletu" Marcelo a Kroos. Real ve Valencii zvítězil poprvé od prosince 2013.

Na záda mu ustavičně dýchá Villarreal, který porazil 4:2 San Sebastian a z posledních šesti zápasů získal 16 bodů. "Žlutá ponorka" je v tabulce pátá s jednobodovým mankem na svěřence Zinédina Zidana. San Sebastian prohrál čtvrté utkání po sobě.

V záchranářském souboji ztratila La Coruňa dvoubrankové vedení a remizovala s Levante 2:2. Ani jednomu z týmů se nedaří: Deportivo z posledních šesti duelů získalo dva body, Levante čeká na výhru dokonce už devět zápasů.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

La Coruňa - Levante 2:2 (19. Adrián, 45. Andone - 80. a 84. Ivi López), Valencie - Real Madrid 1:4 (59. Mina - 16. a 38. Ronaldo obě z pen., 84. Marcelo, 89. Kroos), Málaga - Girona 0:0, Villarreal - San Sebastian 4:2 (5. Ruíz, 17. Fornals, 20. Bacca, 34. Castillejo - 24. Llorente, 58. Willian José).