Real ovládl madridské derby a vystřídal rivala na druhém místě

9. 2. 2019 18:25
Madridské derby ve španělské lize zvládli fotbalisté Realu a po dnešní výhře 3:1 nad Atléticem sesadili městského rivala z druhého místa tabulky. Bílý balet ztrácí pět bodů na vedoucí Barcelonu, která má však o zápas méně. Atlético je o další bod zpět třetí.
Gareth Bale
Gareth Bale | Foto: Milan Kammermayer

Na krásnou úvodní branku Casemira, který se blýskl nůžkami, ještě dokázal odpovědět Antoine Griezmann, ale poté už dávali góly jen hosté. Ve 42. minutě proměnil penaltu Sergio Ramos a třetí gól přidal v závěru Gareth Bale. Atlético navíc dohrávalo v deseti, když byl deset minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen Thomas Partey.

Real si připsal páté ligové vítězství za sebou a připravil soupeři druhou porážku v řadě. Atlético navíc v ligové sezoně doma poprvé prohrálo a také poprvé od listopadu 2016 inkasovalo před vlastními fanoušky tři góly.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Getafe - Vigo 3:1 (39. z pen. a 81. Mata, 62. Molina - 2. Araujo), Atlético Madrid - Real Madrid 1:3 (25. Griezmann - 16. Casemiro, 42. Ramos z pen., 74. Bale), Espaňol Barcelona - Vallecano 2:1 (71. Iglesias z pen., 90.+5 Darder - 33. Ba), Girona - Huesca 0:2 (35. a 40. Ávila).