Real porazil poslední Elche 3:0 a vede španělskou ligu o šest bodů

19. 10. 2022 23:09
Fotbalisté Realu Madrid v 10. kole španělské ligy zvítězili na hřišti posledního Elche 3:0. Obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o šest bodů před Barcelonou, kterou porazili v nedělním "El Clásicu" 3:1. Katalánci mají k dobru čtvrteční utkání s Villarrealem.
Federico Valverde slaví branku
Federico Valverde slaví branku | Foto: Reuters

Realu zařídil vedení v 11. minutě Valverde, další dvě branky hostů v úvodním poločase neplatily kvůli ofsajdu. Madridští přidali regulérní pojistku až v 75. minutě díky Benzemovi. Francouzský útočník tak oslavil pondělní zisk Zlatého míče. Těsně před koncem stanovil konečný výsledek střídající Asensio.

San Sebastian na svém stadionu zdolal Mallorcu 1:0 a posunul se na třetí příčku. Real Sociedad poprvé v historii vyhrál osm soutěžních zápasů po sobě. Dnes baskickému týmu stačila Merinova branka ze čtvrté minuty.

Předposlední Cádiz doma remizoval bez branek s Betisem a počtvrté v řadě uhrál nerozhodný výsledek. Sevillský tým se propadl na páté místo.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Cádiz - Betis Sevilla 0:0, Valladolid - Celta Vigo 4:1 (74. a 79. Léon, 32. Mesa, 62. Fernández - 43. Rodríguez), San Sebastian - Mallorca 1:0 (4. Merino), Elche - Real Madrid 0:3 (11. Valverde, 75. Benzema, 89. Asensio).

1. Real Madrid 10 9 1 0 25:8 28
2. FC Barcelona 9 7 1 1 21:4 22
3. San Sebastian 10 7 1 2 16:12 22
4. Atlético Madrid 10 6 2 2 16:8 20
5. Betis Sevilla 10 6 2 2 13:6 20
6. Bilbao 10 5 3 2 19:8 18
7. Villarreal 9 4 3 2 12:3 15
8. Valencie 10 4 3 3 17:11 15