Real porazil Bilbao a vede ligu o bod před Sevillou. Atlético poprvé padlo

Aktualizováno 23. 10. 2016 22:42
Sevilla porazila Atlético Madrid 1:0 a minimálně do večerního utkání Realu s Bilbaem se posunula do čela tabulky.
Atlético Madrid prohrálo poprvé v letošní ligové sezoně.
Atlético Madrid prohrálo poprvé v letošní ligové sezoně. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili v devátém kole španělské ligy Bilbao 2:1 a v této sezoně zůstali neporaženi. O výhře "Bílého baletu" rozhodl sedm minut před koncem střídající Álvaro Morata. Real se posunul do čela tabulky o bod před FC Sevilla, na jejímž hřišti si naopak první prohru v tomto ročníku připsalo Atlético, když v Andalusii podlehlo 0:1.

V sedmé minutě duelu mezi Realem a Bilbaem otevřel skóre domácí forvard Benzema a na stadionu Santiaga Bernabéu skóroval poprvé od května. Na gól mu přihrál Isco, který se při posledních dvou startech podílel na třech brankách, když dvě dal a u jedné asistoval. Vedení ale Realu uzmul po dvaceti minutách Sabin.

V 83. minutě Bale nacentroval do vápna na Moratu, na jehož první střelu ještě gólman Iraizoz zareagoval, na dorážku téhož hráče už ale nedosáhl. Morata tak povedeným způsobem oslavil dnešní 24. narozeniny.

V Seville byly větší šance k vidění až v druhém poločase. S pokusy domácích hráčů Nasriho a Vietta si gólman Atlética Oblak ještě poradil, na N'Zonziho únik z 73. minuty už ale nestačil. Sevilla v posledních 23 domácích zápasech v lize skórovala.

Asistenci si připsal Vietto, jenž v andaluském klubu hostuje právě z Atlética a v této sezoně se podílel už na šesti soutěžních brankách Sevilly: tři dal a na stejný počet nahrál.

O chvíli později šli navíc hosté do deseti po vyloučení Kokeho a nepříznivý stav už nedokázali zvrátit. Sevilla zvítězila potřetí v řadě a tři body z duelu s Atléticem získala po více než šesti letech.

Kromě Realu Madrid je jediným neporaženým týmem La Ligy Villarreal, který otočil zápas s Las Palmas a zvítězil 2:1. Hosté se dostali do vedení po půlhodině hry, když se po krásné kombinaci prosadil Boateng. "Žlutá ponorka" ale po změně stran duel otočila. Z penalty vyrovnal Sansone a v nastavení dokonal obrat Bakambu.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Vigo - La Coruňa 4:1 (60. z pen. a 83. Aspas, 32. Mallo, 78. Orellana - 37. Albentosa), FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (73. N'Zonzi), Málaga - Leganés 4:0 (40. Jony z pen., 42. Castro, 57. Ramírez, 90.+2 Camacho), Villarreal - Las Palmas 2:1 (64. Sansone z pen., 90.+2 Bakambu - 31. Boateng), Real Madrid - Bilbao 2:1 (7. Benzema, 83. Morata - 27. Sabin).