Real otočil zápas v Gijónu, zvítězil gólem v poslední minutě

Aktualizováno 15. 4. 2017 20:35
Dramatické chvilky připravili fotbalisté Realu Madrid svým fanouškům, když výhru proti Gijónu zachraňovali až gólem v poslední minutě zápasu.
Fotbalisté Realu Madrid slaví gól do sítě Gijonu
Fotbalisté Realu Madrid slaví gól do sítě Gijonu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid  otočili zápas 32. kola španělské ligy na hřišti Sportingu Gijón a zvítězili 3:2. Rozhodl o tom v poslední minutě Isco, který si v utkání připsal hned dvě branky.

"Bílý balet" vede tabulku nadále o tři body před Barcelonou, jež zvítězila stejným poměrem nad San Sebastianem. Real má navíc zápas k dobru. Atlético Madrid porazilo poslední Osasunu jasně 3:0 a i po 32. kole zůstane na třetím místě tabulky před Sevillou.

Trenér Realu Zinedine Zidane dal po náročném čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov volno mnoha hvězdám v čele s Cristianem Ronaldem. A favorit měl s osmnáctým Gijónem od začátku problémy.

Ve 14. minutě otevřel skóre po Vesgově povedené přihrávce Čop, na což zareagoval během tří minut Isco. Krátce po změně stran vrátil domácím vedení Vesga, na druhé straně rovněž hlavou vyrovnal v 59. minutě Morata.

Real pak soupeře zatlačil a výsledkem byl rozhodující gól, který dal přízemní střelou zpoza vápna k tyči Isco. Jeho tým bodoval v devátém zápase po sobě. Gijón potřetí v řadě prohrál a na nesestupové pozice ztrácí pět bodů.

První poločas na stadionu Camp Nou nabídl divákům střeleckou podívanou. V 17. minutě po Suárezově přihrávce otevřel skóre přízemní střelou Messi a o dvacet minut později argentinský kanonýr z dorážky navýšil náskok Barcelony.

Závěr poločasu byl ale hektický. Na 2:1 snížil San Sebastian se štěstím poté, co Martínez nastřelil míč do barcelonského stopera Umtitiho a od něj se míč odrazil do branky. Vzápětí vrátil domácím dvoubrankový náskok Alcácer, avšak na 3:2 ihned snížil po zaváhání obrany katalánského klubu Prieto.

Atlético od začátku duelu s Osasunou plnilo roli favorita. Po půlhodině hry otevřel skóre Ferreira Carrasco a tentýž hráč krátce po změně stran zvýšil. V 61. minutě definitivně rozhodl obránce Luis, který všechny tři góly v této sezoně vstřelil v dubnu.

Ferreira Carrasco měl v závěru možnost zkompletovat hattrick, neproměnil však penaltu, stejně jako o minutu později spoluhráč Partey. Atlético poosmé za sebou bodovalo, Osasuna naopak nenavázala na předchozí dvě výhry a na sedmnáctý Leganés ztrácí deset bodů.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

La Coruňa - Málaga 2:0 (47. Joselu, 67. Mosquera), Gijón - Real Madrid 2:3 (14. Čop, 50. Vesga - 17. a 90. Isco, 59. Morata), Atlético Madrid - Pamplona 3:0 (30. a 47. Ferreira Carrasco, 61. Luis), FC Barcelona - San Sebastian 3:2 (17. a 37. Messi, 44. Alcácer - 42. vlastní Umtiti, 45.+1 Prieto).