Senzace v Anglii. Manchester City nestačil na nováčka z Norwiche, Liverpool uniká

14. 9. 2019 21:16
Obhájce titulu v anglické fotbalové lize Manchester City překvapivě prohrál 2:3 na půdě nováčka soutěže Norwiche a skončila jeho série 18 zápasů bez ligové porážky.
Fotbalisté Norwiche Jamal Lewis a Todd Cantwell slaví senzační vítězství nad Manchesterem City | Foto: Reuters

Norwich otevřel skóre v 18. minutě po rohovém kopu, hlavou se trefil McLean. Manchester City inkasoval poosmé z posledních devíti gólů v Premier League ze standardní situace. Pro "citizens" bylo ještě hůř o deset minut později, kdy Cantwell zužitkoval Pukkiho přihrávku po rychlém brejku.

Těsně před přestávkou snížil hlavou Agüero a trefil se i v pátém utkání od začátku nové sezony Premier League, čímž vyrovnal rekord soutěže. Zároveň je v čele ligové tabulky kanonýrů se sedmi zásahy.

Norwich si ale vzal dvougólové vedení zpět v 50. minutě, kdy se prosadil po obrovské chybě v rozehrávce nejlepší střelec týmu Pukki. Finský kanonýr potvrdil skvělou formu - v posledních 16 zápasech za klub a reprezentaci dal 16 branek.

Favorit dokázal už jen snížit dvě minuty před koncem zásluhou Rodriho. "Citizens" poprvé pod vedením trenéra Pepa Guardioly podlehli nováčkovi soutěže.

Manchester City ztrácí už pět bodů na Liverpool, který zdolal i díky dvěma gólům Sadia Maného na svém hřišti Newcastle 3:1 a i po pátém kole zůstal posledním bodově stoprocentním celkem v soutěži. V součtu se závěrem předchozího ročníku v Premier League neztratili body už ve 14 utkáních.

Liverpool na Anfield Road zmrazil v sedmé minutě svým premiérovým gólem v Anglii bek Jetro Willems, který se uvolnil v rohu pokutového území a přesně zamířil k vzdálenější tyči. Do podobného místa se však po necelé půlhodině hry trefil po pasu Andrewa Robertsona i senegalský kanonýr Mané a vyrovnal.

Ještě do poločasu Mané skóre otočil, když přehodil slovenského gólmana Martina Dúbravku a sám doklepl míč do branky. Poslední trefu Liverpoolu obstaral další kanonýr Muhammad Salah, který uzavřel skóre po narážečce s Robertem Firminem. Liverpool dnes dokázal vyrovnat rekord Manchesteru City z roku 2011, když ve 14 zápasech za sebou dal alespoň dva góly.

Burnley prohrávalo v Brightonu od 51. minuty po Maupayově voleji, v nastaveném čase ale dokázalo srovnat. Český útočník Matěj Vydra, který přišel na hřiště místo Corka v 78. minutě, přiklepl míč za šestnáctkou Hendrickovi a ten povedenou ranou vyrovnal na 1:1. Oba týmy čekají na výhru od prvního ligového kola.

Útočník Tammy Abraham přispěl hattrickem k výhře Chelsea 5:2 ve Wolverhamptonu. Ve 34. minutě využil šťastného odrazu ve vápně a navázal na úvodní branku spoluhráče Tomoriho. Ve 41. minutě se Abraham prosadil hlavou a hattrick dokonal v 55. minutě umístěnou střelou na zadní tyč.

Jednadvacetiletý útočník se posunul se sedmi góly do čela tabulky střelců anglické ligy. Zároveň se stal nejmladším střelcem ligového hattricku v klubové historii.

Za Chelsea skórovali v posledních jedenácti případech pouze angličtí hráči do 21 let, rekordní sérii završil v nastaveném čase Mount. Mezitím si vstřelil Abraham vlastní gól a snížit stačil střídající Cutrone.

Tottenham rozhodl londýnské derby proti Crystalu Palace v úvodním dějství. Dvakrát skóroval Son Hung-min, který si připsal první trefy v sezoně. "Kohouti" dali tři góly během první půlhodiny poprvé od zápasu s Newcastlem z února 2012 a dokráčeli k jasnému vítězství 4:0.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Norwich - Manchester City 3:2 (18. McLean, 28. Cantwell, 50. Pukki - 45. Agüero, 88. Rodri), Liverpool - Newcastle 3:1 (28. a 40. Mané, 72. Salah - 7. Willems), Brighton - Burnley 1:1 (51. Maupay - 90.+1 Hendrick), Manchester United - Leicester 1:0 (8. Rashford z pen.), Sheffield United - Southampton 0:1 (66. Djenepo), Tottenham - Crystal Palace 4:0 (10. a 23. Son Hung-min, 21. vlastní Van Aanholt, 42. Lamela), Wolverhampton - Chelsea 2:5 (69. vlastní Abraham, 85. Cutrone - 34., 41. a 55. Abraham, 31. Tomori, 90.+6 Mount).