Real Madrid pouze remizoval s Bilbaem a ztrácí na Barcelonu dva body

22. 12. 2019 22:59
Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali v 18. kole španělské ligy na domácím stadionu s Bilbaem 0:0 a do nového roku vstoupí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Barcelonu. Atlético Madrid vyhrálo na hřišti Betisu Sevilla 2:0 a posunulo se na čtvrté místo. O bod zpět je San Sebastian, který zvítězil i díky třem gólům z úvodní půlhodiny v Pamploně 4:3.
Real pouze remizoval
Real pouze remizoval | Foto: ČTK

Real svého soupeře výrazně přestřílel, po středeční bezbrankové remíze v El Clásicu proti Barceloně ale vyšel podruhé za sebou gólově naprázdno. Celkově remizoval v lize potřetí za sebou.

"Bílý balet" si vypracoval dostatek gólových příležitostí, měl tentokrát ale i smůlu. Toni Kroos nastřelil v prvním poločase břevno a stejně si vedl po změně stran i obránce Nacho. V závěru trefil střídající Luka Jovič hlavičkou ještě pravou tyč brány gólmana Unaie Simona.

Za ziskem tří bodů nasměroval Altético v 58. minutě po několika sekundách pobytu na hřišti Ángel Correa. Argentinský křídelník vstřelil od začátku sezony 2015/16 už třináctý gól v roli střídajícího hráče, což je nejlepší bilance v celé La Lize. V 84. minutě přidal nakonec vítěznou trefu nejlepší střelec týmu Álvaro Morata, který zužitkoval ve vápně Correovu přihrávku z pravé strany.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho neudrželi potřetí v řadě čisté konto, v nastaveném čase překonal brankáře Jana Oblaka Marc Bartra. Atlético má přesto s 11 inkasovanými góly nejlepší defenzivu v lize.

San Sebastian začal v Pamploně skvěle a v 28. minutě zvýšil kmenový hráč Realu Madrid Martin Ödegaard z přímého kopu už na rozdíl tří branek. Domácí se zásluhou Aridaneho a Chimyho Ávily vrátili do utkání, jejich snahu o vyrovnání ale zkomplikovala v 71. minutě červená karta pro Facunda Roncagliu, který se rukou ohnal po protihráči. O pár minut později přidal čtvrtou branku San Sebastianu střídající Alexander Isak, Chimy Ávila v závěru devátou trefou v sezoně už jen snížil.

V souboji posledních celků soutěže porazil Leganés 2:0 Espaňol a odpoutal se od barcelonského klubu na rozdíl tří bodů. Vítězný gól dal už v 11. minutě Martin Braithwaite.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Leganés - Espaňol Barcelona 2:0 (11. Braithwaite, 54. Nesjrí), Pamplona - San Sebastian 3:4 (48. a 84. Ávila, 45.+1 Aridane - 15. Oyarzabal, 18. Portu, 28. Ödegaard, 79. Isak), Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:2 (90.+3 Bartra - 58. Correa, 84. Morata), Levante - Vigo 3:1 (60. a 70. Roger, 90.+1 Mayoral - 12. Aspas), Real Madrid - Bilbao 0:0.