Real Madrid dál kráčí za titulem, nezastavil ho ani Alavés

11. 7. 2020 0:13
Fotbalisté Realu Madrid porazili v 35. kole španělské ligy sedmnáctý Alavés 2:0 a díky osmé výhře za sebou se přiblížili k prvnímu titulu po třech letech. Tři kola před koncem vedou před obhájcem trofeje Barcelonou o čtyři body.
Karim Benzema slaví branku Realu Madrid
Karim Benzema slaví branku Realu Madrid | Foto: Reuters

"Bílý balet" se na stadionu Alfreda di Stéfana, na němž hraje při rekonstrukci Santiaga Bernabéua, dostal do vedení v 11. minutě z penalty, kterou proměnil Karim Benzema. Real skóroval ve třetím ligovém utkání po sobě z pokutového kopu, což se mu naposledy povedlo na přelomu dubna a května 2006.

Stejně jako v předchozích dvou zápasech proti Getafe a Bilbau však šlo o sporný verdikt. Domácí obránce Ferland Mendy se při snaze obejít Xima Navarra dotkl kopačkou jeho lýtka a spadl. Podle rozhodčího se faulu dopustil hostující bek. Jasné navíc nebylo ani to, zda k souboji došlo uvnitř vápna. Z opakovaných záběrů šlo spíše o hranici šestnáctky.

Pojistku přidal madridský celek pět minut po přestávce, kdy Benzema předložil míč volnému Marcu Asensiovi, který skóroval do prázdné branky. Podle sudího nestál Benzema v době převzetí míče v ofsajdu. Alavés prohrál šestý ligový zápas v řadě.

Granda zvítězila na hřišti sedmého San Sebastianu 3:2 a dotáhla se na soupeře na rozdíl jediného bodu. Hosté vedli už 2:0, jenže domácím se manko povedlo smazat. Dvě minuty před koncem však rozhodl o plném bodovém zisku Granady Domingos Duarte.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

San Sebastian - Granada 2:3 (47. Merino, 83. Oyarzabal - 21. Puertas, 43. Soldado, 88. Duarte), Real Madrid - Alavés 2:0 (11. Benzema z pen., 50. Asensio).