Real Madrid je před duelem s Plzní v problémech. Prohrál doma s Levante

20. 10. 2018 15:48
Real Madrid je v krizi. Nedokázal zvítězit ani v pátém utkání v řadě a už v úterý jej čeká zápas proti Plzni.
Mariano
Mariano | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid neukončili současné trápení ani v generálce na úterní zápas Ligy mistrů s Plzní. V 9. kole španělské ligy doma prohráli 1:2 s Levante a ztratili body v pátém soutěžním utkání za sebou. Tři prohry v řadě zažil slavný klub poprvé od roku 2009. Real alespoň přerušil nejdelší sérii v klubové historii bez vstřeleného gólu, trvala 481 minut.

Krize Realu začala na konci září prohrou 0:3 v Seville. Následně doma "Bílý balet" remizoval 0:0 s Atléticem Madrid, prohrál 0:1 na hřišti CSKA Moskva v Lize mistrů a 0:1 v Alavésu. Nyní proti Levante předvedl tragický úvod a už po 13 minutách prohrával 0:2. Tak špatný začátek zápasu v domácím prostředí neměl Real dvacet let.

Nejprve obrana Realu nezachytila dlouhý pas za obranu, Morales si obhodil vybíhajícího Courtoise a skóroval do prázdné branky. Poté Varane zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Martí.

Domácí se poté zvedli, ale gól jim nebyl na základě videa uznán kvůli ofsajdu. Ramose a Vázqueze skvěle vychytal brankář Olazábal, který zneškodnil i přímý kop Balea. Nestačil až na střelu Marcela, který utnul dlouhé čekání na gól. Alespoň bod mohl zařídit Benzema, jeho střela ale skončila na tyči. Královskému celku nestačilo na bodový zisk ani 34 střel a držení míče 70 procent.

"V poslední době byl Manchester za remízu na Chelsea vždy rád, ale dnes jsem zklamaný, protože jsem hráli opravdu dobře a zasloužili bychom si vyhrát," řekl Mourinho. "My hráli naši hru jen 60 minut. Po inkasovaném gólu jsme jen nakopávali a to není fotbal, jaký chci hrát. Manchester byl pak lepší než my. Takže víc než ztráta bodů mě mrzí hra posledních 30 minut, i když jsme nakonec vyrovnali," uvedl kouč Chelsea Sarri, který se Mourinhovi omluvil za chování realizačního týmu.

Ztrátu Chelsea využil Manchester City a po domácí výhře 5:0 nad Burnley se jí v čele tabulky o dva body vzdálil. Pouze na lavičce Burnley zůstal reprezentační útočník Matěj Vydra.

Watford vyhrál ve Wolverhamptonu 2:0, poté co oba góly vstřelil v rozmezí 58 sekund. Fulham prohrál 2:4 v Cardiffu, ale jeho hráč Ryan Sessegnon se zapsal do historie, jelikož se stal prvním střelcem v Premier League narozeným v roce 2000. Cardif dal alespoň čtyři branky v nejvyšší soutěži poprvé od roku 1961.

Newcastle podlehl Brightonu 0:1 a prohrál i páté domácí utkání v sezoně. Vyrovnal tak rekord soutěže, o který se dělí s Manchesterem United ze sezony 1930/31, Portsmouthem (2009/10) a Boltonem (2011/12). Všechny tři týmy tehdy následně sestoupily.

Na první místo tabulky se vrátila Barcelona, jež v přímém souboji o čelní příčku přehrála doma Sevillu 4:2. V brance poražených byl český reprezentant Tomáš Vaclík, který faulem zavinil penaltu. Katalánský celek však přišel o svoji hvězdu Lionela Messiho, který si poranil loket a musel střídat.

Messi toho i tak stihl na hřišti hodně. Už ve druhé minutě našel Coutinha a ten přesně umístěnou střelou nedal Vaclíkovi šanci. Vzápětí hosté trefili jen tyč, zatímco Messi po typické akci a křížné střele zvýšil. Jenže pak argentinský útočník v souboji upadl na ruku, ta se mu nepřirozeně prohnula a musel střídat.

Definitivně rozhodnuto bylo v 62. minutě, kdy byl ve vápně u míče dříve Suárez než Vaclík, který útočníka podrazil. Nařízenou penaltu Suárez sám proměnil. Vaclík pak předvedl několik zákroků a jeho tým snížil, poté co Sarabiovu střelu tečoval do vlastní branky Lenglet. Parádním křížným volejem ale opět navýšil vedení Rakitič, v nastavení ještě zmírnil porážku Muriel.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Real Madrid - Levante 1:2 (72. Marcelo - 7. Morales, 13. Martí z pen.), Valencie - Leganés 1:1 (85. Gayá - 63. Gumbau z pen.), Villarreal - Atlético Madrid 1:1 (65. Gaspar - 51. Luís), FC Barcelona - FC Sevilla 4:2 (2. Coutinho, 13. Messi, 63. Suárez z pen., 88. Rakitič - 79. vlastní Lenglet, 90.+1 Muriel).