Real udolal Elche v nastavení a předskočil Barcelonu. Atlético remizovalo s Getafe

Aktualizováno 13. 3. 2021 23:44
Fotbalisté Realu Madrid ve 27. kole španělské ligy doma udolali Elche 2:1. Až v nastavení rozhodl Karim Benzema svým druhým gólem v zápase. Obhájci titulu na druhém místě tabulky vystřídali Barcelonu, která má k dobru pondělní utkání s Huescou. "Bílý balet" ztrácí šest bodů na městského rivala Atlético, lídři La Ligy remizovali bez branek na hřišti oslabeného Getafe.
Karim Benzema a Rodrygo slaví výhru "last minute" Realu Madrid proti Elche.
Karim Benzema a Rodrygo slaví výhru "last minute" Realu Madrid proti Elche. | Foto: Reuters

Real v prvním poločase proti outsiderovi šance neproměnil a po hodině hry jako první inkasoval po trefě Calva. V 73. minutě rovněž hlavou po rohovém kopu vyrovnal Benzema a francouzský útočník těsně před koncem dokonal obrat výstavní ranou z voleje. Madridský tým naplno bodoval po dvou remízách 1:1 a protáhl ligovou sérii bez porážky na sedm duelů.

Atlético sahalo po vítězství hlavně ve druhém poločase. Félixova trefa hlavou však neplatila, protože podle rozhodčích byl míč po Llorenteho centru celým objemem za čárou. V 70. minutě dostal domácí Nyom červenou kartu za faul na Lodiho, ale Simeoneho svěřenci početní výhodu nevyužili. Velkou šanci v závěru nevyužil náhradník Dembélé.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Alavés - Cádiz 1:1 (36. Joselu z pen. - 84. Álex z pen.), Real Madrid - Elche 2:1 (73. a 90.+1 Benzema - 61. Calvo), Pamplona - Valladolid 0:0, Getafe - Atlético Madrid 0:0.

1. Atlético Madrid 27 19 6 2 50:18 63
2. Real Madrid 27 17 6 4 46:22 57
3. FC Barcelona 26 17 5 4 57:22 56
4. FC Sevilla 25 15 3 7 35:20 48
5. San Sebastian 26 12 9 5 43:21 45
6. Betis Sevilla 26 13 3 10 36:40 42
7. Villarreal 26 8 13 5 34:29 37
8. Levante 27 8 11 8 36:35 35