Real díky obráncům přetlačil Alavés a vede španělskou ligu

30. 11. 2019 15:17
Real Madrid zvítězil brankami obránců v 15. kole španělské fotbalové ligy na hřišti Alavésu 2:1 a posunul se do čela soutěže.
Sergio Ramos a jeho originální gólová oslava.
Sergio Ramos a jeho originální gólová oslava. | Foto: Reuters

Druhá Barcelona ztrácí na rivala tři body, má ale nedělní utkání proti Atléticu Madrid k dobru.

"Bílý balet" poslal do vedení sedm minut po přestávce hlavou po standardní situaci kapitán Sergio Ramos. V 65. minutě vyrovnal z penalty Lucas Pérez, vzápětí ale pravý bek Dani Carvajal dorazil na brankové čáře Iscovu zblokovanou hlavičku a rozhodl.

Real poprvé v sezoně vyhrál dva venkovní duely za sebou a částečně si spravil chuť po úterní remíze 2:2 v Lize mistrů proti francouzskému šampionovi PSG. Přestože madridský velkoklub neudržel dvougólové vedení, zajistil si postup do vyřazovací fáze milionářské soutěže.

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).