Real díky obráncům přetlačil Alavés a vede španělskou ligu

30. 11. 2019 15:17
Real Madrid zvítězil brankami obránců v 15. kole španělské fotbalové ligy na hřišti Alavésu 2:1 a posunul se do čela soutěže.
Sergio Ramos a jeho originální gólová oslava.
Sergio Ramos a jeho originální gólová oslava. | Foto: Reuters

Druhá Barcelona ztrácí na rivala tři body, má ale nedělní utkání proti Atléticu Madrid k dobru.

"Bílý balet" poslal do vedení sedm minut po přestávce hlavou po standardní situaci kapitán Sergio Ramos. V 65. minutě vyrovnal z penalty Lucas Pérez, vzápětí ale pravý bek Dani Carvajal dorazil na brankové čáře Iscovu zblokovanou hlavičku a rozhodl.

Real poprvé v sezoně vyhrál dva venkovní duely za sebou a částečně si spravil chuť po úterní remíze 2:2 v Lize mistrů proti francouzskému šampionovi PSG. Přestože madridský velkoklub neudržel dvougólové vedení, zajistil si postup do vyřazovací fáze milionářské soutěže.