Real díky jedinému gólu porazil Espaňol a vede tabulku španělské ligy

22. 9. 2018 22:40
V italské nejvyšší soutěže podlehla Sampdoria doma Interu, Jakub Jankto si za poražené zahrál přes půl hodiny.
fotbal, španělská liga 2018/2019, Real Madrid - Espaňol, Marco Asensio střílí gól | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid doma udolali v 5. kole španělské ligy Espaňol Barcelona 1:0 a dostali se o bod do čela tabulky před Barcelonu, která ale má zápas k dobru. Duel rozhodl ve 14. minutě Marco Asensio přesnou křížnou střelou po zemi.

Atlético Madrid po nepřesvědčivém vstupu do sezony zabralo a  vyhrálo 2:0 na hřišti Getafe. Připsalo si tak teprve druhou výhru v sezoně.

Hrdinou utkání se stal francouzský záložník Thomas Lemar, který nejprve v 15. minutě vyslal dělovku z 25 metrů, míč se odrazil od břevna do zad brankáře Sorii a od nich do branky. Po hodině hry pak Lemar obešel gólmana a střelou z úhlu do odkryté branky upravil na konečných 2:0. Getafe navíc dohrávalo posledních 22 minut v oslabení a už se nezmohlo na odpor.

V italské lize neuspěla na domácí půdě Sampdoria Janov. Interu Milán podlehla 0:1, když jediný gól padl až ve třetí minutě nastaveného času. Za domácí hrál od 58. minuty český záložník Jakub Jankto.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Real Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (41. Asensio), Getafe - Atlético Madrid 0:2 (15. vlastní Soria, 60. Lemar), Vallecano - Alavés 1:5 (30. De Tomás - 34. a 77. Ibai, 8. Navarrio, 56. Calleri, 90.+5 Burgui), Eibar - Leganés 1:0 (52. Kike García), Vigo - Valladolid 3:3 (5. a 55. Aspas, 10. Gómez - 40. Plano, 65. Ünal, 90.+4 Suárez).

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Sampdoria Janov - Inter Milán 0:1 (90.+3 Brozovič), Parma - Cagliari 2:0 (20. Inglese, 47. Gervinho), Fiorentina - Spal Ferrara 3:0 (19. Pjaca, 29. Milenkovč, 56. Chiesa).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Lille - Nantes 2:1 (10. Fonte, 68. Ikoné - 82. Coulibaly), Angers - Toulouse 0:0, Montpellier - Nice 1:0 (35. Laborde), Remeš - Dijon 0:0, St. Etienne - Caen 2:1 (48. Chazrí z pen., 65. Kolodziejczak - 31. Fajr), Štrasburk - Amiens 3:1 (48. Lala, 66. Corgnet, 87. vlastní Adénon - 45.+2 Krafth).

před 12 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.