Rangnick začal misi v Manchesteru United vítězně, těsnou výhru mu trefil Fred

5. 12. 2021 17:32
Fotbalisté Manchesteru United v premiéře pod dočasným trenérem Ralfem Rangnickem porazili v 15. kole anglické ligy Crystal Palace 1:0. O výhře favorita rozhodl v 77. minutě záložník Fred. Brazilský reprezentant se prosadil výstavní ranou do horního růžku zpoza vápna.
Nový kouč Manchesteru United Ralf Rangnick děkuje za vítěznou premiéru Fredovi, jenž se postaral o jediný gól utkání s Crystal Palace | Foto: Reuters

Třiašedesátiletý Rangnick byl jmenován trenérem "Rudých ďáblů" v pondělí místo Oleho Gunnara Solskjaera, jenž byl odvolán. Kvůli čekání na pracovní víza se ale týmu ujal až v pátek. Rangnick povede United do konce sezony, poté bude ve slavném klubu další dva roky v roli poradce.

"První půl hodina byla úžasná. Hráli jsme v mimořádně vysokém tempu a intenzitě, neustále jsme byli vepředu," pochvaloval si Rangnick. "Chybělo nám vstřelit jen jeden nebo dva góly. Bylo jasné, že takové tempo nemůžete vydržet celý zápas. I poté jsme ale utkání kontrolovali. Zasloužili jsme si vyhrát," hodnotil kouč.

Tottenham porazil Norwich 3:0. Do vedení ho poslal v 10. minutě Lucas Moura, po změně stran se trefili Sánchez a Son Hung-min. "Kohouti" ve čtyřech ligových zápasech pod koučem Contem neprohráli a třetí výhrou po sobě se posunuli na páté místo o dva body za West Ham, který sehrál o zápas víc.

Leeds vedl po Robertsonově zásahu, ale po změně stran Brentford díky gólům Baptisteho a Canóse otočil stav. V páté minutě nastavení však nováček o plný bodový zisk přišel, když vyrovnal Bamford.

Aston Villa díky dvěma brankám Ezriho Konsy zdolala Leicester 2:1. Duel byl pikantní pro oba trenéry, jelikož hostující kouč Rodgers vedl Gerrarda v Liverpoolu. Později oba v jednu dobu trénovali glasgowské celky Rangers (Gerrard) a Celtic (Rodgers).

"Lišky" otevřely ve Villa Parku skóre ve 14. minutě po trefě Barnese. O tři minuty později odpověděl Konsa, který lehce tečoval Buendíovu hlavičku. Domácí stoper po přestávce zařídil obrat. "Villans" se dostali před svého dnešního soupeře a jsou desátí.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Manchester United - Crystal Palace 1:0 (77. Fred), Tottenham - Norwich 3:0 (10. Lucas Moura, 67. Sánchez, 77. Son Hung-min), Leeds - Brentford 2:2 (27. Roberts, 90.+5 Bamford - 54. Baptiste, 61. Canós), Aston Villa - Leicester 2:1 (17. a 54. Konsa - 14. Barnes).

Nemocný Barák chyběl u obratu

Fotbalisté Verony bez nemocného záložníka Antonína Baráka vyhráli v 16. kole italské ligy v Benátkách 4:3, přestože po prvním poločase prohrávali 0:3. Český reprezentant nenastoupil podle italských médií kvůli chřipce.

Nováček Benátky si vypracoval třígólový náskok v úvodních 27 minutách hry. Krátce po změně stran hosté snížili díky vlastnímu gólu Henryho. V 63. minutě uviděl střelec úvodní trefy domácích Ceccaroni červenou kartu. Z nařízené penalty se prosadil Caprari, obrat pak dvěma góly dokonal Simeone. Benátky prohrály třetí kolo po sobě.

Juventus Turín porazil FC Janov 2:0 a posunul se na páté místo. Do vedení ho dostal v 9. minutě Cuadrado. Pojistku přidal v 82. minutě Dybala. "Stará dáma" v Serii A naplno bodovala ve třech z posledních čtyř duelů. Janov nevyhrál už 13 kol po sobě a je na první sestupové příčce.

Stejně bodů jako Juventus má po vítězství 3:2 v Boloni šestá Fiorentina. Spezia doma přišla o dvoubrankové vedení a se Sassuolem remizovala 2:2. Oba zásahy hostů zařídil Raspadori.

Lazio Řím vyhrálo na hřišti janovské Sampdorie 3:1. Hosté zaznamenali všechny góly v prvním poločase. Nejprve se mezi střelce zapsal Milinkovič-Savič a poté dvakrát Immobile. V závěru utkání zkorigoval skóre Gabbiadini. Lazio vyhrálo po třech kolech a bodově se dotáhlo na sedmý AS Řím.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Benátky - Hellas Verona 3:4 (12. Ceccaroni, 19. Črnigoj, 27. Henry - 67. a 85. Simeone, 52. vlastní Romero, 65. Caprari z pen.), Boloňa - Fiorentina 2:3 (42. Barrow, 83. Hickey - 33. Malih, 52. Biraghi, 67. Vlahovič z pen.), Spezia - Sassuolo 2:2 (35. Manaj, 47. E. Gyasi - 66. a 79. Raspadori), Sampdoria Janov - Lazio Řím 1:3 (89. Gabbiadini - 17. a 37. Immobile, 7. Milinkovič-Savič), Juventus Turín - FC Janov 2:0 (9. Cuadrado, 82. Dybala).

Darida pomohl k bodu

Fotbalisté Herthy Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovali ve 14. kole německé ligy ve Stuttgartu 2:2, i když o dva góly prohrávali. Bod jim zachránil dvěma brankami Stefan Jovetič.

Souboj týmů, které jsou na prvních dvou místech znamenajících záchranu, načali lépe domácí. V rozmezí 15. až 19. minuty udeřili dvakrát zásluhou Marmúše a Forstera. Jenže černohorský reprezentant Jovetič v závěru úvodního dějství snížil a v 76. minutě vyrovnal. Hertha nevyhrála páté kolo po sobě, ale remizovala ve třetím z posledních čtyř.

Freiburg zvítězil v Mönchengladbachu 6:0.  O pět branek vedl už po úvodních 25 minutách, konečné skóre stanovil ve 37. minutě Schlotterbeck. Freiburg zvítězil v bundeslize po třech porážkách, naopak Mönchengladbach prohrál dvě kola po sobě, v nichž inkasoval 10 gólů.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Stuttgart - Hertha Berlín 2:2 (15. Marmúš, 19. Forster - 40. a 76. Jovetič), Mönchengladbach - Freiburg 0:6 (2. Eggestein, 5. Schade, 12. Lienhart, 19. Höfler, 25. Höler, 37. Schlotterbeck).

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Vallecano - Espaňol Barcelona 1:0 (54. vlastní Cabrera), Elche - Cádiz 3:1 (18. Fidel z pen., 75. Tete Morente, 90.+3 Josan - 90.+1 Fernández), Levante - Pamplona 0:0, Vigo - Valencie 1:2 (11. Aspas - 19. Duro, 53. Gómez).

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

St. Etienne - Rennes 0:5 (22., 28. a 48. Terrier, 45. vlastní Macon, 83. Ugochukwu), Monako - Mety 4:0 (2. Diop, 44. Volland z pen., 57. Martins, 87. Ben Yedder), Lorient - Nantes 0:1 (83. Cyprien), Montpellier - Clermont 1:0 (28. Wahi), Remeš - Angers 1:2 (59. Ekitike z pen. - 49. Búfal z pen., 76. Fulgini), Nice - Štrasburk 0:3 (21. Ajorque, 82. Diallo, 84. Thomasson), Bordeaux - Lyon 2:2 (36. vlastní Gusto, 58. Elis - 29. Denayer, 41. Mendes).

1. Paris St. Germain 17 13 3 1 36:16 42
2. Rennes 17 9 4 4 32:14 31
3. Marseille 16 8 5 3 23:14 29
4. Nice 17 8 4 5 25:15 27
5. Lens 17 7 6 4 30:23 27
6. Štrasburk 17 7 5 5 34:22 26
7. Monako 17 7 5 5 27:20 26
8. Angers 17 6 7 4 25:22 25