Rangers vyzvou Slavii jako mistři. Skotský titul mají po deseti letech

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 3. 2021 15:29
Fotbalisté Glasgow Rangers nastoupí do dvojzápasu osmifinále Evropské ligy proti pražské Slavii jako čerství skotští mistři.
Fanoušci Rangers slaví v ulicích Glasgow.
Fanoušci Rangers slaví v ulicích Glasgow. | Foto: Reuters

První titul z domácí soutěže od sezony 2010/11 definitivně získali po dnešní remíze městského rivala a obhájce titulu Celticu 0:0 na hřišti Dundee.

Svěřenci bývalé hvězdy Liverpoolu Stevena Gerrarda procházejí domácí soutěží naprosto suverénně a s velkým předstihem ukončili devítileté kralování Celticu. Rangers během 32 zápasů ani jednou neprohráli, nastříleli 77 branek a jen devětkrát inkasovali. Šest kol před koncem mají na městského rivala nedostižný náskok 20 bodů.

"Jezdci" získali 55. skotský titul v historii a první od roku 2012, kdy byli kvůli dluhům přeřazeni až do čtvrté ligy. Další trofej stále mohou přidat v Evropské lize. První osmifinálový duel s pražskou Slavií je na programu ve čtvrtek v Edenu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy