Šok pro Rangers. Z poháru vypadli po hlavičce brankáře z posledního rohu

Sport Sport
26. 4. 2021 10:56
Glasgowští Rangers po ligovém triumfu toužili ovládnout i skotský pohár. Na ceněný double ale po divokém zápase se St. Johnstone nedosáhnou.
Hlavička brankáře St. Johnstone do sítě Rangers | Video: Sport

Nedělní zápas mezi prvním a šestým týmem ligové tabulky přinesl vyrovnanou bitvu, která skončila v normální hrací době remízou 0:0, takže se muselo prodlužovat.

V nastaveném čase se vedení ujali Rangers, které k postupu notně přiblížil James Tavernier trefou ze 117. minuty. Jenže St. Johnstone, které už letos vyhrálo skotský ligový pohár, dokázalo zápas v závěrečných sekundách vyrovnat.

Při posledním rohu zápasu se k hlavičce dostal nikým nehlídaný brankář Zander Clark (viz video) a s přispěním Chrise Kanea dostal míč do sítě ligových šampionů.

Za stavu 1:1 tak musely o postupujícím rozhodnout penalty, ve kterých selhaly opory Rangers Tavernier a Kemar Roofe, zatímco hosté byli stoprocentní. Semifinále si tak zahraje St. Johnstone. 

Právník Kúdely: Jeho angličtina je extrémně špatná, Kamara 4x změnil výpověď

Čtyři roviny Kúdelovy obhajoby. Právník detailně popsal „verzi bez rasismu“ | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy