Šok pro Rangers. Z poháru vypadli po hlavičce brankáře z posledního rohu

Sport Sport
26. 4. 2021 10:56
Glasgowští Rangers po ligovém triumfu toužili ovládnout i skotský pohár. Na ceněný double ale po divokém zápase se St. Johnstone nedosáhnou.
Hlavička brankáře St. Johnstone do sítě Rangers | Video: Sport

Nedělní zápas mezi prvním a šestým týmem ligové tabulky přinesl vyrovnanou bitvu, která skončila v normální hrací době remízou 0:0, takže se muselo prodlužovat.

V nastaveném čase se vedení ujali Rangers, které k postupu notně přiblížil James Tavernier trefou ze 117. minuty. Jenže St. Johnstone, které už letos vyhrálo skotský ligový pohár, dokázalo zápas v závěrečných sekundách vyrovnat.

Při posledním rohu zápasu se k hlavičce dostal nikým nehlídaný brankář Zander Clark (viz video) a s přispěním Chrise Kanea dostal míč do sítě ligových šampionů.

Za stavu 1:1 tak musely o postupujícím rozhodnout penalty, ve kterých selhaly opory Rangers Tavernier a Kemar Roofe, zatímco hosté byli stoprocentní. Semifinále si tak zahraje St. Johnstone. 

Právník Kúdely: Jeho angličtina je extrémně špatná, Kamara 4x změnil výpověď

Čtyři roviny Kúdelovy obhajoby. Právník detailně popsal „verzi bez rasismu“ | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy