Ramos spasil Real a vystřelil mu v El Clásicu remízu, Barcelona tak dál ztrácí šest bodů

3. 12. 2016 18:06
Už to vypadalo na těsné vítězství Barcelony, když v poslední minutě vyrovnal španělské El Clásico na konečných 1:1 Sergio Ramos, a Real tak udržel vedení v soutěži o šest bodů před katalánským klubem.
Sergio Ramos
Sergio Ramos | Foto: Reuters

Barcelona - Tak moc bylo dnešní El Clásico důležité pro Barcelonu, až ji nakonec nesmírně mrzí konečný výsledek 1:1. Po prvním poločase bez šancí předvedli Katalánci ve druhé půli dominantní výkon, dostali se do vedení a měli další gólové příležitosti. Jenže nakonec z jediné standardní situace Realu Madrid nechali Sergia Ramose hlavou srovnat.

Místo stáhnutí ztráty na tři body v tabulce španělské ligy tak Bílý balet stále Barceloně utíká se šesti body k dobru. Právě důležitost utkání byla cítit především zpočátku, kdy diváci na Camp Nou viděli řadu ostrých soubojů ve středu hřiště.

Hra se pak uklidnila a přesouvala z jedné strany na druhou, vážnější šance ale nepřicházely. Vzrušující situací tak byla až ruka Raphaela Varana, po níž se zřejmě měla pískat penalta.

Druhá půle už přinesla zajímavější podívanou. Pobídku Messiho ještě Luis Suaréz nevyužil, v 53. minutě už ovšem nepohrdl skvěle zakrouceným centrem Neymara a hlavou poslal Barcelonu do vedení.

Iniesta kouzlil, Neymar a Messi ale šance na zvýšení zahodili

O chvíli později nastoupil po zranění zpět do hry poprvé od 22. října Andrés Iniesta a společně se svými spoluhráči začal kouzlit. Vzešly z toho dvě jasné příležitosti: nejprve Neymar z blízkosti bránu přestřelil, Messi potom po krásném pasu Iniesty zvolil technické zakončení po zemi, které se ale mezi tyče nevešlo.

Barcelona nadále hru kontrolovala, ale za neproměněné šance přišel trest. Ve vyhroceném závěru odpískal sudí volný přímý kop pro Real, jehož hlavičkáři se pochopitelně nasunuli před brankáře Ter Stegena.

Jednoho z nich, Sergia Ramose, strážil Javier Mascherano. Argentinský obránce ovšem smolně podklouzl a Ramos osamocen s přehledem zakončil. Na míč si sice německý gólman domácích sáhl, ale vytěsnit jej nestačil.

Hráči královského klubu se tak mohli radovat, protože s remízou musí být vzhledem k vývoji druhého poločasu naprosto spokojeni. Barcelonští naopak vzhledem k zahozeným šancím promarnili možnost dostat se největšímu konkurentovi na dostřel, a pokud chtějí bojovat o titul v La Lize, musí čekat na jeho zaváhání.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Granada - FC Sevilla 2:1 (27. Pereira, 56. Lomban - 90.+4 Ben Yedder z pen.), FC Barcelona - Real Madrid 1:1 (53. Suárez - 90. Ramos), Leganés - Villarreal 0:0, Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 0:0.