Rakitič opouští Barcelonu, bude spoluhráčem Vaclíka

ČTK ČTK
31. 8. 2020 20:07
Fotbalový záložník Ivan Rakitič má po šesti letech v Barceloně namířeno zpět do Sevilly. Dvaatřicetiletý chorvatský vicemistr světa už podle španělských médií absolvoval ve staronovém působišti lékařskou prohlídku.
Ivan Rakitič,
Ivan Rakitič, | Foto: Reuters

Rakitič v Seville působil v letech 2011-2014 a vyhrál s ní Evropskou ligu. Poté odešel za 18 milionů eur do Barcelony, s níž získal čtyřikrát španělský titul a vyhrál také Ligu mistrů.

V katalánském velkoklubu měl rodák ze Švýcarska smlouvu ještě na jednu sezonu, ale Barcelona ho pustí do Sevilly za malé odstupné. Záložník se 106 starty za chorvatskou reprezentaci bude v Andalusii spoluhráčem brankáře Tomáše Vaclíka.

Po debaklu 2:8 ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov čeká Barcelonu přestavba týmu pod novým trenérem Ronaldem Koemanem. Na odchodu je největší hvězda týmu Lionel Messi, jenž požádal vedení klubu o předčasné ukončení smlouvy. Na přestupní listině jsou údajně také zkušení Luis Suárez a Arturo Vidal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy