PSG porazil Marseille, jenže přišel o Neymara. Brazilská hvězda si poranila kotník

25. 2. 2018 23:18
Pařížští fotbalisté porazili v 27. kole francouzské ligy Marseille jednoznačně 3:0, ale mrzí je ztráta zraněného Neymara.
Neymar si na konci zápasu PSG proti Marseille poranil kotník.
Neymar si na konci zápasu PSG proti Marseille poranil kotník. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve šlágru 27. kola francouzské ligy Marseille 3:0 a v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před Monakem. Svěřenci trenéra Unaie Emeryho zvítězili popáté v řadě a na domácím hřišti jsou i po 14. duelu stoprocentní. Marseille prohrála po osmi zápasech.

Pařížané otevřeli skóre v 10. minutě, kdy sice Amavi změnil směr Alvesovy přihrávky, přesto se míč dostal ke Mbappému a ten zakončil přesně k tyči. Ve 27. minutě po Rabiotově pasu zakončil Neymar a jeho střelu si do vlastní brány sklepl Rolando.

Deset minut po přestávce pojistil výhru domácích Cavani, který se ve vápně otočil s míčem a tvrdou ranou nedal gólmanovi Pelému šanci.

Kaňkou na zdařilém výkonu PSG je zranění brazilské hvězdy Neymara. V závěru utkání špatně došlápl a noha se mu ohnula v kotníku, načež nemohl v zápase pokračovat.

Lyonu se v poslední době nedaří udržet vedení. V minulém kole ztratil dvoubrankový náskok na hřišti Lille (2:2) a dnes stav 1:0 proti St. Etienne. Vyrovnávací branku domácí inkasovali v poslední minutě a Olympique už popáté v řadě nezvítězil.

Záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux, které remizovalo bez branek s Nice.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:

Bordeaux - Nice 0:0, Lyon - St. Etienne 1:1 (19. Díaz - 90. Debuchy), Paris St. Germain - Marseille 3:0 (10. Mbappé, 27. vlastní Rolando, 55. Cavani).