PSG porazil Marseille, jenže přišel o Neymara. Brazilská hvězda si poranila kotník

25. 2. 2018 23:18
Pařížští fotbalisté porazili v 27. kole francouzské ligy Marseille jednoznačně 3:0, ale mrzí je ztráta zraněného Neymara.
Neymar si na konci zápasu PSG proti Marseille poranil kotník.
Neymar si na konci zápasu PSG proti Marseille poranil kotník. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve šlágru 27. kola francouzské ligy Marseille 3:0 a v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před Monakem. Svěřenci trenéra Unaie Emeryho zvítězili popáté v řadě a na domácím hřišti jsou i po 14. duelu stoprocentní. Marseille prohrála po osmi zápasech.

Pařížané otevřeli skóre v 10. minutě, kdy sice Amavi změnil směr Alvesovy přihrávky, přesto se míč dostal ke Mbappému a ten zakončil přesně k tyči. Ve 27. minutě po Rabiotově pasu zakončil Neymar a jeho střelu si do vlastní brány sklepl Rolando.

Deset minut po přestávce pojistil výhru domácích Cavani, který se ve vápně otočil s míčem a tvrdou ranou nedal gólmanovi Pelému šanci.

Kaňkou na zdařilém výkonu PSG je zranění brazilské hvězdy Neymara. V závěru utkání špatně došlápl a noha se mu ohnula v kotníku, načež nemohl v zápase pokračovat.

Lyonu se v poslední době nedaří udržet vedení. V minulém kole ztratil dvoubrankový náskok na hřišti Lille (2:2) a dnes stav 1:0 proti St. Etienne. Vyrovnávací branku domácí inkasovali v poslední minutě a Olympique už popáté v řadě nezvítězil.

Záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux, které remizovalo bez branek s Nice.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:

Bordeaux - Nice 0:0, Lyon - St. Etienne 1:1 (19. Díaz - 90. Debuchy), Paris St. Germain - Marseille 3:0 (10. Mbappé, 27. vlastní Rolando, 55. Cavani).

před 13 minutami

Zemřel bývalý dlouholetý hokejový rozhodčí Haber

Ve věku 64 let zemřel bývalý dlouholetý hokejový rozhodčí Ivo Haber. Jako hlavní sudí odřídil v české nejvyšší soutěži přes 200 zápasů, kariéru ukončil v roce 2002. O jeho pátečním úmrtí dnes informoval hokejový svaz.

Haber byl členem hokejové rodiny. Jeho otcem je bývalý útočník, trenér a funkcionář Zdeněk Haber, jeho dcera Barbora Snopková Haberová je od května generální manažerkou Sparty Praha.

před 38 minutami

Za Zlín bude hrát slovinský hokejista Jeglič

Poslední tým hokejové extraligy Zlín získal do sestavy zkušeného slovinského útočníka Žigu Jegliče. Jednatřicetiletého hráče zatím Berani angažovali na pětizápasovou zkoušku do reprezentační přestávky.

Jeglič patří k oporám slovinské reprezentace, vedle MS hrál i na olympijských turnajích v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018. Na klubové scéně má za sebou například působení v Södertälje nebo Ässätu Pori, v KHL nastupoval za Slovan Bratislava, Nižnij Novgorod a Nižněkamsk.