PSG doma nezvládlo šlágr s Nice. To se po remíze 2:2 vrátilo do čela ligy

11. 12. 2016 22:58
Po první poločasu vedli fotbalisté Nice na půdě favorizovaného PSG 2:0. Náskok však dvěma góly ve druhé půli smazal Edinson Cavani. Na víc se však Pařížané nezmohli a Nice se po remíze 2:2 vrátilo zpět do čela Ligue 1.
O oba góly PSG se postaral Edinson Cavani
O oba góly PSG se postaral Edinson Cavani | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain remizovali ve šlágru 17. kola francouzské ligy s Nice 2:2. Po prvním poločase přitom prohrávali o dvě branky, díky dvěma zásahům nejlepšího střelce soutěže Edinsona Cavaniho ale získali bod. I tento výsledek stačil Nice k návratu do čela tabulky, kde jej dočasně vystřídalo po sobotě Monako.

Ve 32. minutě otevřel skóre Wylan Cyprien, v nastavení prvního poločasu přidal svůj desátý gól sezony nejaktivnější kanonýr Nice Alassane Pléa. Po změně stran ale začal úřadovat Cavani a po hodině hry bylo díky jeho patnáctému a šestnáctému gólu v tomto ročníku vyrovnáno.

Uruguayský střelec potvrdil, že Nice je jeho oblíbeným soupeřem, prosadil se proti němu už počtvrté ve třech zápasech. Cavani pak dokonce dostal míč do branky i potřetí, v předcházející pohledné kombinaci ale sudí správně zpozorovali ofsajd.

Pařížský celek sice díky Cavaniho vystoupení dokázal zareagovat na nepříznivý vývoj utkání, v bilanci posledních sezon si ale mírně pohoršil. Z předchozích sedmi vzájemných duelů totiž dokázal všechny vyhrát, poslední úspěch Nice se datuje do roku 2012.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Lyon - Rennes 1:0 (28. Valbuena), St. Etienne - Guingamp 1:0 (25. Hamouma), Paris St. Germain - Nice 2:2 (46. a 60. Cavani - 32. Cyprien, 45.+2 Pléa).