Fotbalisté PSG smetli poslední Mety 5:0, uštědřili jim pět gólů

Aktualizováno 10. 3. 2018 22:05
Tým Paris St. Germain válcuje francouzskou ligu i bez zraněného Neymara.
Christopher Nkunku z PSG slaví branku v síti Mét
Christopher Nkunku z PSG slaví branku v síti Mét | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain splnili roli favorita a v 29. kole francouzské ligy deklasovali poslední Mety 5:0. V čele tabulky mají znovu náskok 14 bodů před Monakem. PSG vyhrál posedmé v řadě a doma dosud neztratil ani bod. Mety po šestém zápase bez vítězství po sobě ztrácejí na záchranu devět bodů.

Domácím neuškodila ani absence vykartovaného Edinsona Cavaniho a zraněného Neymara. Už v páté minutě vedli zásluhou Meuniera, vyrovnat ale mohl vzápětí Dossevi, který trefil břevno. Pak znovu úřadovali domácí a ještě do poločasu zvýšili na 4:0.

Dva góly dal dvacetiletý záložník Nkunku, který nastoupil v základní sestavě v posledních dvou kolech Ligue 1 a zaznamenal tři branky. V závěru prvního dějství skóroval také Mbappé a po změně stran uzavřel výsledek stoper Silva.

Bordeaux s Jaroslavem Plašilem v základní sestavě jen remizovalo bez branek s Angers a na vítězství čeká už čtyři zápasy. Rennes, za které chytal Tomáš Koubek, hrálo 1:1 se St. Etienne a prodloužilo sérii bez porážky na pět utkání. Soupeř drží neporazitelnost už sedm zápasů.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:

Paris St. Germain - Mety 5:0 (20. a 28. Nkunku, 5. Meunier, 45.+1 Mbappé, 82. Silva),  Bordeaux - Angers 0:0, Dijon - Amiens 1:1 (69. Said - 45.+1 Konaté), Lille - Montpellier 1:1 (41. Pépé - 64. Roussillon), Nantes - Troyes 1:0 (86. Sala), Rennes - St. Etienne 1:1 (86. Sarr - 35. Subotič).