PSG bylo v Brestu blízko ztráty bodů, vítězství zařídil Icardi

Aktualizováno 9. 11. 2019 22:22
Fotbalisté Paris Saint-Germain se týden po nečekané porážce v Dijonu vrátili ve francouzské lize na vítěznou vlnu.
Ángel di Maria z Paris St. Germain slaví gól v zápase na hřišti Brestu
Ángel di Maria z Paris St. Germain slaví gól v zápase na hřišti Brestu | Foto: Reuters

Úřadující mistři zvítězili ve 13. kole v Brestu 2:1 a pojistili si vedení v tabulce.

O výhře PSG rozhodl stejně jako ve středu v Lize mistrů proti Bruggám Mauro Icardi. Argentinský útočník dnes vstřelil vítězný gól pět minut před koncem, poté co se nejlépe zorientoval na malém vápně.

Pařížané vedli od 39. minuty po krásném obloučku Ángela di Maríi, v 72. minutě ale vyrovnal střídající Samuel Grandsir. Brest měl potom několik šancí, nicméně nakonec utrpěl první domácí porážku v sezoně.

Francouzská fotbalová liga - 13. kolo:

Brest - Paris St. Germain 1:2 (72. Grandsir - 39. Di María, 85. Icardi), Lille - Mety 0:0, Monako - Dijon 1:0 (42. Golovin), Remeš - Angers 0:0, Štrasburk - Nimes 4:1 (45.+2 a 85. Mothiba, 14. Ajorque, 70. Liénard - 48. Philippoteaux).

1. Paris St. Germain 13 10 0 3 28:8 30
2. Angers 13 6 3 4 17:16 21
3. Lille 13 5 4 4 18:13 19
4. Bordeaux 13 5 4 4 18:15 19
5. Remeš 13 5 4 4 9:6 19
6. Nantes 12 6 1 5 9:9 19
7. Marseille 12 5 4 3 14:16 19
8. Monako 13 5 3 5 20:22 18