Ani Schick nezměnil skóre německého superšlágru, Bayern remizoval s Lipskem

Aktualizováno 9. 2. 2020 20:30
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 21. kola německé ligy doma remizovali 0:0 s Lipskem a zůstali na prvním místě tabulky o bod před svým soupeřem. Za hosty odehrál závěrečnou dvacetiminutovku český reprezentační útočník Patrik Schick.
Thomas Müller z Bayernu (v červeném) v souboji s Marcelem Halstenbergem z Lipska v utkání německé bundesligy | Foto: Reuters

Bayern v úvodním poločase dominoval, ale kanonýr Robert Lewandowski ve slibných šancích neuspěl. Po změně stran hostující Marcel Sabitzer a Timo Werner v dobrých pozicích stříleli vedle.

Lipsko, které nevyhrálo ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, v 80. minutě podržel brankář Péter Gulácsi a konečky prstů vytáhl ránu Leona Goretzky.

Bavorský obhájce titulu v bundeslize zaváhal po sérii šesti výher. Střelecky naprázdno Mnichované vyšli poprvé od 11. května, kdy uhráli bezbrankovou remízu právě v Lipsku.

Druhý dnešní zápas německé ligy mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem byl odložen z bezpečnostních důvodů kvůli silné bouři, která se přesouvá nad Evropou.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Bayern Mnichov - Lipsko 0:0, Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem odloženo kvůli silné bouři.

Real odčinil pohárové zaváhání

Fotbalisté Realu Madrid ve 23. kole španělské ligy zvítězili v Pamploně po obratu 4:1 a upevnili si první místo. "Bílý balet" dál vede tabulku o tři body před mistrovskou Barcelonou, která v Seville zdolala Betis 3:2 i díky třem asistencím kapitána Lionela Messiho.

Real ve čtvrtek překvapivě vypadl ve čtvrtfinále Španělského poháru po domácí prohře 3:4 se San Sebastianem a dobře nezačal ani proti Osasuně. Domácí tým ve 14. minutě poslal do vedení Unai García. Favorit se však rychle oklepal a ještě do přestávky otočil výsledek zásluhou Isca a kapitána Sergia Ramose. Třiatřicetiletý obránce si připsal jubilejní 90. soutěžní gól za madridský tým.

Svěřenci trenéra Zinédina Zidana o páté ligové výhře za sebou definitivně rozhodli v závěru. V 84. minutě zvýšil Lucas Vázquez a další náhradník Luka Jovič uzavřel skóre ve druhé minutě nastavení.

Ani Barceloně se úvod nepovedl. Clément Lenglet v pokutovém území zahrál rukou a už v šesté minutě proměnil penaltu Sergio Canales. Vedení Betisu ale vydrželo jenom tři minuty. Messi centrem za obranu vybídl Frenkieho de Jonga a ten se z voleje trefil přesně k tyči. Domácím vrátil vedení Nabil Fekir a těsně před pauzou za Katalánce podruhé odpověděl Sergio Busquets.

Utkání v Seville nabídlo dramatický závěr. Hvězdný Argentinec Messi si třetí asistenci připsal v 72. minutě, kdy z přímého kopu našel hlavu stopera Lengleta. Chvíli poté byl vyloučen Fekir, v 79. minutě musel za dvě žluté karty předčasně ze hřiště také další Francouz Lenglet.

Hosté už těsný náskok udrželi a zařídili kouči Quiquemu Setiénovi vítězný návrat na stadion bývalého týmu. Barcelonští si také částečně spravili chuť po čtvrtečním vyřazení z poháru, ve kterém podlehli Bilbau 0:1.

Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík s FC Sevilla neudržel poločasové vedení ve Vigu, dvakrát inkasoval v závěrečné čtvrthodině a musel strpět porážku 1:2.

Sevilla ve Vigu začala lépe a Júsuf En-Nesjrí ve 23. minutě vstřelil první gól. Jenže druhý poločas hostům vůbec nevyšel. Nejprve v 78. minutě srovnal Iago Aspas po kličce Vaclíkovi a poté českého gólmana po nepřesném výkopu v první minutě nastavení z úhlu překonal střídající Pione Sisto. Sevilla zůstala pátá, Celta se v tabulce posunula těsně nad sestupové pásmo na 17. místo.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Pamplona - Real Madrid 1:4 (14. U. García - 33. Isco, 38. Ramos, 84. Lucas Vázquez, 90.+2 Jovič), Betis Sevilla - FC Barcelona 2:3 (6. Canales z pen., 26. Fekir - 9. De Jong, 45.+3 Busquets, 72. Lenglet), Espaňol Barcelona - Mallorca 1:0 (58. De Tomás), San Sebastian - Bilbao 2:1 (65. Portu, 83. Isak - 71. Williams), Vigo - FC Sevilla 2:1 (78. Aspas, 90.+1 Sisto - 23. En-Nesjrí).

Inter otočil derby a vede ligu

Fotbalisté Interu v milánském derby s AC dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu, zvítězili 4:2 a poskočili do čela italské ligy o skóre před Juventus Turín.

AC na San Siru zvládlo lépe první poločas, jehož závěr dirigoval Zlatan Ibrahimovic. Švédský veterán nejprve ve 40. minutě připravil vedoucí gól pro Anteho Rebiče, v nastaveném čase pak hlavou zvýšil na 2:0 a připsal si třetí soutěžní trefu po zimním návratu do Milána.

Inter však na začátku druhé půle dokázal ztrátu dotáhnout, když se během dvou minut prosadili Marcelo Brozovič a Matías Vecino. V 70. minutě comeback "Nerazzurri" dokonal Stefan de Vrij hlavičkou po rohu. Osmatřicetiletý Ibrahimovic mohl vyrovnat, ale hlavou zamířil do tyče. Definitivní pojistku Interu přidal další útočník Romelu Lukaku ve třetí minutě nastavení.

Lecce s českým záložníkem Antonínem Barákem překvapivě zvítězilo 3:2 v Neapoli. Dva góly hostujícího nováčka, který na stadionu San Paulo v Serii A triumfoval poprvé od roku 1998, vstřelil Gianluca Lapadula.

Barák při premiéře za Lecce, kam přišel na hostování z Udine, před týdnem pomohl brankou k výhře 4:0 nad FC Turín. Bývalý hráč Slavie nebo Příbrami i dnes nastoupil v základní sestavě a radoval se ze tří bodů.

Lecce poslal do vedení v 29. minutě Lapadula z první větší šance. Aktivnější Neapol odpověděla krátce po pauze díky zásahu Arkadiusze Milika. Po hodině hry však outsiderovi vrátil vedení znovu Lapadula a v 82. minutě zvýšil střídající Marco Mancosu.

Další náhradník José Callejón v poslední minutě snížil "nůžkami" na 2:3, ale víc už svěřenci trenéra Gennara Gattusa nestihli a zaváhali po sérii tří soutěžních výher. Neapol je v tabulce jedenáctá, Lecce přes druhé vítězství za sebou zůstalo sedmnácté, těsně nad sestupovým pásmem.

Třetí Lazio Řím vyhrálo v Parmě 1:0 a prodloužilo ligovou sérii bez porážky na 18 zápasů, čímž stanovilo nový klubový rekord. Plný bodový zisk zařídil útočník Felipe Caicedo, jenž se v 41. minutě dostal k odraženému míči a zblízka ho napálil do branky.

Mužstvo kouče Simoneho Inzaghiho v domácí soutěži nepoznalo přemožitele od září, kdy podlehlo Interu 0:1. Římané ztrácejí bod na obhájce titulu Juventus i milánského lídra.

Další nováček Brescia na svém hřišti přišel až v nastavení o výhru nad Udine a remizoval 1:1. Za domácí odehrál závěrečnou půlhodinu záložník Jaromír Zmrhal, jenž v soutěžním utkání nastoupil poprvé od listopadu. Jeho spoluhráč obránce Aleš Matějů tentokrát zůstal na lavičce.

Brescia díky bodu poskočila na předposlední 19. pozici před Spal Ferrara. Ten dnes doma podlehl Sassuolu 1:2.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Inter Milán - AC Milán 4:2 (51. Brozovič, 53. Vecino, 70. De Vrij, 90.+3 Lukaku - 40. Rebič, 45.+1 Ibrahimovic), Neapol - Lecce 2:3 (48. Milik, 90. Callejón - 29. a 61. Lapadula, 82. Mancosu), Spal Ferrara - Sassuolo 1:2 (23. Bonifazi - 65. Caputo z pen., 90. Boga), Brescia - Udine 1:1 (81. Bisoli - 90.+2 De Paul), FC Janov - Cagliari 1:0 (43. Panděv), Parma - Lazio Řím 0:1 (41. Caicedo).

PSG přestřílel Lyon 4:2

Suverénní lídři francouzské fotbalové ligy Paris Saint-Germain porazili ve 24. kole 4:2 Lyon a naplno bodovali popáté v řadě. Svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela směřují po dvacáté výhře v sezoně za třetím titulem za sebou, před druhým Marseille mají dvanáctibodový náskok.

Pařížané, hrající podruhé bez Neymara, jenž si minulou sobotu při výhře nad Montpellier poranil žebra, vedli na začátku druhého poločasu už 3:0. V první půli se trefili Ángel di María a Kylian Mbappé a dvě minuty po přestávce si dal vlastní gól Marcal po zpětné přihrávce Juliana Draxlera.

Olympique ale nesložil zbraně a ještě před odehranou hodinou zápasu Martin Terrier a Moussa Dembélé snížili na rozdíl jedné branky. Favorizovanému PSG neuznal v zápase rozhodčí tři branky kvůli ofsajdu a klid mu dal až v 79. minutě po Di Maríově přihrávce krátce po příchodu na trávník střídající Edison Cavani.

Lyon z posledních tří zápasů získal jen bod a je devátý.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Paris St. Germain - Lyon 4:2 (22. Di María, 38. Mbappé, 47. vlastní Marcal, 79. Cavani - 52. Terrier, 59. M. Dembélé), Montpellier - St. Etienne 1:0 (25. Delort), Štrasburk - Remeš 3:0 (50. Djiku, 82. Majeed Waris, 90.+4 Lala z pen.).

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Sheffield United - Bournemouth 2:1 (45.+2 Sharp, 84. Lundstram - 13. Wilson), Manchester City - West Ham United odloženo kvůli bouři.