Pro Wengera byl někdy styl důležitější než body, prohlásil Čech

ČTK ČTK
25. 9. 2018 8:48
Petr Čech si po zápase s Evertonem (2:0) drobně rýpl do předchozího trenéra Gunners Arséna Wengera, který podle něj odmítal hrát ošklivý fotbal.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu vyhráli anglickou ligu naposledy před čtrnácti lety a podle českého brankáře Petra Čecha k tomu přispěla i filozofie bývalého trenéra Arséna Wengera. Pro francouzského kouče totiž byla často důležitější líbivá hra než vítězství za každou cenu.

Wenger z Arsenalu odešel v květnu po dlouhých 22 letech, ale zejména v posledních rocích často čelil kvůli nevýrazným výsledkům kritice. "Co nám v minulosti chybělo? Řekl bych, že pro Arsenal byl styl někdy víc než body. A tím se liga nevyhrává," citoval Čecha deník The Independent.

"Někdy prostě musíte vyhrát i v ošklivém zápase, kdy nehrajete úplně dobře, ale prostě si sáhnete na dno, zavřete to vzadu a bez ohledu na okolnosti vyhrajete 1:0. Myslím, že tohle nám za tři roky, co jsem v klubu, chybělo," přidal bývalý český reprezentant, který do Arsenalu přestoupil z Chelsea, s níž čtyřikrát vyhrál anglickou ligu a jednou i Ligu mistrů.

Wengera v Arsenalu nahradil Unai Emery a po pomalém rozjezdu teď "Kanonýři" vyhráli čtyři poslední ligové zápasy. Podle Čecha zavedl španělský kouč nové pořádky a má na hráče mnohem vyšší nároky. "Myslím, že je to teď z každého pohledu náročnější, a to je dobře," prohlásil bývalý český reprezentant.

"Všechny to totiž nakopne a řeknou si: 'Když nejsem v základu, tak pro to nedělám dost.' A takhle by to mělo být. Máme tady velmi zdravou konkurenci a to nám pomáhá," uvedl Čech. "S novým trenérem jsme začali úplně od znova a snažíme se získat mentalitu, že musíme vyhrát každý zápas. Klub přes deset let nevyhrál ligu a my se musíme znovu naučit, jak to udělat," dodal.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá úterý ve 04:11.Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení, začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy