Přímý souboj o první místo mezi Neapolí a Interem skončil bez branek

21. 10. 2017 23:01
Zápas o vedoucí pozici v italské Serii A mezi Neapolí a milánským Interem gól nenabídl. Sampdoria rozstřílela Crotone v poměru 5:0.
Elseid Hysaj (vlevo) a Ivan Perišič se museli ve šlágru mezi Neapolí a Interem o body rozdělit. | Foto: Reuters

Neapol - Přímý souboj o první místo v italské lize mezi fotbalisty Neapole a Interem Milán v devátém kole skončil bezbrankovou remízou. Neapol po první ztrátě v sezoně vede soutěž o dva body před Interem. V neděli se k vedoucí dvojici mohou přiblížit Juventus Turín i Lazio Řím.

V 19. minutě si domácí vypracovali velkou šanci. Callejónovu přízemní střelu vyrazil gólman Handanovič k Mertensovi, poradil si ale i s dorážkou belgického reprezentanta. V 35. minutě musel slovinský gólman zasáhnout proti Insigneho hlavičce.

Na druhé straně se do větší příležitosti dostal pět minut před přestávkou Valero, jeho tvrdou ránu ale vyrazil Reina. Po změně stran byl španělský brankář už překonán Vecinem, na brankové čáře ale zasáhl jeden z neapolských obránců.

Další pokusy na obou stranách byly nepřesné, až v 84. minutě střídající Zieliňski prověřil Handanoviče. Brankář Interu si poradil i se závěrečnou šancí Mertense.

Ve druhém zápase Sampdoria Janov deklasovala Crotone 5:0 a ve čtyřech domácích duelech neztratila ani bod. Crotone po třech utkáních nebodovalo, druhý poločas za něj odehrál český stoper Stefan Simič.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Sampdoria Janov - Crotone 5:0 (3. Ferrari, 12. Quagliarella z pen., 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki), Neapol - Inter Milán 0:0.