reklama
 
 

Šéf německého fotbalu Grindel končí. Kvůli obvinění z korupce

Aktualizováno 2. 4. 2019 14:44
Šéf německého fotbalového svazu Reinhard Grindel v úterý oficiálně odstoupil z funkce. Kvůli obvinění z korupce.

Sedmapadesátiletý funkcionář, který je současně viceprezidentem UEFA a působí i ve vedení FIFA, řídil německý fotbal od léta 2016.

Osudnými se mu staly dvě nepřiznané platby v celkové výši 78 000 eur (přibližně dva miliony korun), které měl obdržet od mediální agentury, v níž sám působil. Média Grindelovi také vyčítala, že v roce 2017 přijal jako dárek od zahraničního kolegy luxusní hodinky v ceně několika tisíc eur.

Jeho nástupcem by se podle médií mohl v zářijových volbách stát bývalý kapitán Bayernu Mnichov i německé reprezentace Phillip Lahm, svaz do té doby povedou viceprezidenti Rainer Koch a Reinhard Rauball.

Problémy s korupcí měl i Grindelův předchůdce v čele svazu Woflgang Niersbach. Ten byl donucen odstoupit kvůli obviněním z korupce, které provázely poslední velkou fotbalovou akci na území Německa, mistrovství světa v roce 2006. Na jeho vyšetřování přitom v příslušné komisi dohlížel jako předseda právě Grindel.

Příští rok se bude v Německu hrát několik zápasů Eura 2020 a o čtyři roky později bude Německo pořádat mistrovství Evropy už zcela samostatně.

autor: Sport | 2. 4. 2019 13:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama