Liverpool v úvodním kole Premier League vybojoval s Fulhamem remízu

Aktualizováno 6. 8. 2022 20:44
Liverpool v úvodním kole anglické ligy na hřišti Fulhamu dvakrát prohrával, nakonec s nováčkem soutěže alespoň remizoval 2:2. Dvěma góly se blýskl domácí kanonýr Aleksandar Mitrovič. Bournemouth doma porazil 2:0 Aston Villu, a tak jediným nováčkem bez bodu je Nottingham po porážce 0:2 v Newcastlu. Tottenham zahájil sezonu výhrou 4:1 nad Southamptonem, Chelsea uspěla 1:0 na půdě Evertonu.
Aleksandar Mitrovič
Aleksandar Mitrovič | Foto: Reuters

Srbský útočník během minulé postupové sezony byl s 43 trefami suverénně nejlepším střelcem druhé ligy a na formu navázal i v prvním zápase Premier League. V 32. minutě si naskočil na Teteho centr a hlavou překonal brankáře Alissona. V 64. minutě srovnal po Salahově přihrávce při debutu v anglické lize střídající Núňez, Mitrovič ale vzápětí vrátil Fulhamu vedení z pokutového kopu, který sám vybojoval. Proti Liverpoolu se kopala v lize penalta po 51 zápasech.

Alespoň bod favoritovi zařídil deset minut před koncem po Núňezově přiťuknutí Salah. "Reds" mohli skóre otočit, v nastavení ale po Hendersonově střele ze střední vzdálenosti zachránilo slovenského brankáře Rodáka podruhé v zápase břevno.

Southampton poslal do vedení gólovým volejem kapitán Ward-Prowse, od té doby už ale střílel branky pouze domácí Tottenham. Paradoxně se ale netrefil ani kanonýr Kane, ani nejlepší střelec minulé sezony Premier League Son Hung-min. Ještě do pauzy otočili stav Sessegnon a Dier, další zásah přidal Kulusevski a do vlastní sítě skóroval ještě obránce Salisu.

První zápas zvládl i další londýnský velkoklub Chelsea. O výhře "Blues" rozhodl proměněnou penaltou v nastaveném čase úvodního dějství Jorginho. Italský záložník dal 20. gól v Premier League, z toho 18. z pokutového kopu.

Newcastle navázal na úspěšnou druhou polovinu minulého ročníku a v lize vyhrál posedmé z posledních devíti utkání. Proti Nottinghamu, který se vrátil od nejvyšší soutěže po 23 letech, proměnil velký tlak v úvodní branku v 58. minutě výstavní ránou zpoza vápna Schär. V závěru se trefil i útočník Wilson, jenž skóroval v úvodním zápase sezony potřetí v řadě. To se v dresu "Strak" dosud povedlo pouze klubové legendě Alanu Shearerovi.

Dejan Kulusevski slaví branku
Dejan Kulusevski slaví branku | Foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Fulham - Liverpool 2:2 (32. a 72. z pen. Mitrovič - 64. Núňez, 80. Salah), Bournemouth - Aston Villa 2:0 (3. Lerma, 80. Moore), Leeds - Wolverhampton 2:1 (24. Rodrigo, 74. Aaronson - 6. Podence), Newcastle - Nottingham 2:0 (58. Schär, 78. Wilson), Tottenham - Southampton 4:1 (21. Sessegnon, 31. Dier, 60. vlastní Salisu, 63. Kulusevski - 12. Ward-Prowse), Everton - Chelsea 0:1 (45.+8 Jorginho z pen.).