Manchester United za 35 minut rozložil Burnley a dotáhl se na West Ham

30. 12. 2021 23:18
Fotbalisté Manchesteru United porazili v dohrávce 20. kola anglické ligy Burnley 3:1 a v tabulce se posunuli na šesté místo o skóre za West Ham. Všechny tři branky přitom nastříleli v 35 minutách prvního poločasu.
Cristiano Ronaldo slaví branku
Cristiano Ronaldo slaví branku | Foto: Reuters

Burnley, které kvůli nucené koronavirové pauze odehrálo první zápas od 12. prosince, zůstalo na 18. místě na hraně zóny sestupu dva body od záchrany.

Manchester výhrou napravil dojem po předchozím nevydařeném utkání, v němž v pondělí uhrál na hřišti předposledního Newcastlu jen remízu 1:1.

Tentokrát proti outsiderovi roli favorita zvládl. United poslal do vedení už po osmi minutách McTominay. V 27. minutě tečoval Sanchovu střelu do vlastní branky Mee a o necelých deset minut později zvýšil svou osmou trefou v sezoně už na 3:0 Ronaldo.

Hosté ještě před přestávkou snížili zásluhou Lennona, ve druhém poločase už další branky nepadly. Hráči United tak na Old Trafford uzavřeli letošní rok vítězně a dali bývalému trenérovi Alexi Fergusonovi předčasný dárek k narozeninám. Klubová ikona oslaví na silvestra 80 let.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Manchester United - Burnley 3:1 (8. McTominay, 27. vlastní Mee, 35. Ronaldo - 38. Lennon).

1. Manchester City 20 16 2 2 51:12 50
2. Chelsea 20 12 6 2 43:14 42
3. Liverpool 19 12 5 2 50:16 41
4. Arsenal 19 11 2 6 32:23 35
5. West Ham United 19 9 4 6 34:25 31
6. Manchester United 18 9 4 5 30:26 31
7. Tottenham 17 9 3 5 22:20 30
8. Wolverhampton 18 7 4 7 13:14 25