Kane dal 185. ligový gól v dresu Hotspur, Arsenal zůstává bez porážky

Aktualizováno 20. 8. 2022 20:31
Fotbalisté Tottenhamu porazili ve třetím kole anglické ligy Wolverhampton 1:0 a zvládli i druhý domácí zápas nové sezony. Jedinou branku vstřelil v 64. minutě kanonýr Harry Kane, který dal 185. ligový gól v dresu "Kohoutů" a překonal rekord Sergia Agüera (Manchester City) v počtu branek nastřílených v jednom klubu Premier League.
Harry Kane z Tottenhamu slaví gól v síti Wolverhamptonu.
Harry Kane z Tottenhamu slaví gól v síti Wolverhamptonu. | Foto: Reuters

Arsenal vyhrál nad Bournemouthem 3:0 a zůstává stoprocentní. Dvěma góly se blýskl záložník Ödegaard.

Kouč Wolverhamptonu Bruno Lage nasadil od začátku sedm Portugalců, čímž znovu vyrovnal maximum soutěže v počtu cizinců jedné národnosti v základní sestavě. Nastoupila i čerstvá nejdražší posila klubové historie Matheus Nunes, který přišel v týdnu za 38 milionů liber (1,1 miliardy korun) ze Sportingu Lisabon.

Ani on ale neprolomil střelecké trápení "Vlků", kteří dali ve třech zápasech jediný gól. Ve druhém poločase nejprve trefil Kane břevno a o chvíli později po rohovém kopu hlavou rozhodl. "Kohouti" mají sedm bodů, Wolverhampton jeden.

Arsenal potvrdil skvělý vstup do sezony i proti Bournemouthu. Roli favorita potvrdil již v úvodu, když Ödegaard pohotově dorazil střelu Martinelliho. Stejný hráč se prosadil o několik chvil později, Jesus mu ve vápně přenechal míč a norský fotbalista prudkou ranou zvýšil.

Domácí v první půli nevyslali jedinou střelu. V druhém dějství "Kanonýři" přidali ještě jednu trefu. Xhaka našel přihrávkou na kraji vápna obránce Salibu, který se trefil skvěle pod břevno Traversovy branky.

Nováček Fulham si připsal první výhru od návratu mezi elitu, když porazil Brentford 3:2. Už po několika vteřinách hry se za domácí trefil Reid a ve 20. minutě se poprvé v Premier League prosadil Palhinha. Brentford sice dotáhl manko brankami Norgaarda a Toneyho, v poslední minutě základní hrací doby ale vstřelil již svůj třetí gól v této ligové sezoně Mitrovič.

Vítězství Crystal Palace 3:1 nad Aston Villou řídil dvěma góly útočník Zaha, který je se 64 brankami nově druhým nejlepším střelcem z Pobřeží lonoviny v anglické lize. Lepší je jen bývalý kanonýr Chelsea Didier Drogba (104 gólů).

Everton musel doma s nováčkem z Nottinghamu dotahovat. V 82. minutě se prosadil Johnson, o šest minut později našel brankář Pickford výkopem Graye, který zařídil Evertonu první bod po úvodních dvou prohrách.

Leicester se proti Southamptonu ujal vedení díky brance Maddisona z přímého kopu. Hostům se ale zápas podařilo otočit, dvěma góly zařídil "Saints" první výhru v sezoně útočník Adams.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Tottenham - Wolverhampton 1:0 (64. Kane), Crystal Palace - Aston Villa 3:1 (7. a 58. Zaha, 71. Mateta - 5. Watkins), Everton - Nottingham 1:1 (88. Gray - 82. Johnson), Fulham - Brentford 3:2 (1. Reid, 20. Palhinha, 90. Mitrovič - 44. Norgaard, 71. Toney), Leicester - Southampton 1:2 (54. Maddison - 68. vlastní Justin, 84. Adams), Bournemouth - Arsenal 0:3 (5. a 11. Ödegaard, 54. Saliba).

1. Arsenal 3 3 0 0 9:2 9
2. Tottenham 3 2 1 0 7:3 7
3. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
4. Fulham 3 1 2 0 5:4 5
5. Brentford 3 1 1 1 8:5 4
6. Newcastle 2 1 1 0 2:0 4
7. Leeds 2 1 1 0 4:3 4
8. Chelsea 2 1 1 0 3:2 4