Trápení West Hamu pokračuje. V lize potřetí prohrál a zase nedal ani gól

21. 8. 2022 16:53
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem podlehli doma Brightonu 0:2 a po třech kolech jsou v anglické lize stále bez bodu. Manchester City smazal dvougólové manko a v Newcastlu remizoval 3:3. Obhájce titulu poprvé v ligové sezoně ztratil body. Chelsea překvapivě prohrála na hřišti Leedsu 0:3.

Skóre zápasu mezi West Hamem a Brightonem otevřel z penalty Mac Allister poté, co nová posila "Kladivářů" Kehrer v pokutovém území podrazil Welbecka. Druhou branku přidal Trossard po přímočaré kombinaci "Racků".

Souček odehrál celé utkání, Coufala nahradil v 75. minutě Johnson. West Ham nenavázal na čtvrteční výhru 3:1 nad Viborgem v úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy a v Premier League je na posledním místě se skóre 0:5. Brighton se díky výhře nad londýnským celkem vyšplhal na čtvrtou příčku.

Skóre utkání Newcastle - Manchester City se měnilo už v páté minutě, když hostující Gündogan na malém vápně zkrotil přesný centr Silvy a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Popea skákavou střelou doprostřed brány.

Domácí Newcastle vyrovnal po 28 minutách hry prostřednictvím Almiróna, jenž v pádu usměrnil Saint-Maximinův centr za Edersonova záda pravým stehnem. Vedení na stranu Newcastlu strhl o 11 minut později Wilson pohotovou střelou z prostoru penaltového puntíku špičkou kopačky k pravé tyči branky "Citizens".

Třetí gól domácích přidal Trippier v 54. minutě krásnou ranou z přímého kopu z půlkruhu vápna do levé šibenice. Hosté z Manchesteru pak bleskurychle vyrovnali. Nejprve se v 61. minutě po skrumáži na malém vápně trefil Haaland a o tři minuty později vyrovnal střelou z první Silva po De Bruyneho průnikové přihrávce do šestnáctky.

Po neúplném třetím kole je Newcastle šestý. Manchesteru City náleží druhá pozice za vedoucím Arsenalem, který je jako jediný stoprocentní.

První branku Leedsu proti Chelsea vstřelil v 33. minutě Aaronson po chybě brankáře Mendyho. Druhý gól domácích přidal o čtyři minuty později Španěl Rodrigo, když se trefil hlavou k levé tyči po centru z přímého kopu. Skóre uzavřel v 69. minutě Harrison z bezprostřední blízkosti pohotovou dorážkou nepovedené Rodrigovy střely.

Šest minut před koncem řádné hrací doby byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Koulibaly. "Blues" jsou aktuálně na 12. místě, Leedsu patří čtvrtá příčka.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Leeds - Chelsea 3:0 (33. Aaronson, 37. Rodrigo, 69. Harrison), West Ham United - Brighton 0:2 (22. Mac Allister z pen., 66. Trossard),

17:30 Newcastle - Manchester City.

1. Arsenal 3 3 0 0 9:2 9
2. Leeds 3 2 1 0 7:3 7
Tottenham 3 2 1 0 7:3 7
4. Brighton 3 2 1 0 4:1 7
5. Manchester City 2 2 0 0 6:0 6
6. Fulham 3 1 2 0 5:4 5
7. Brentford 3 1 1 1 8:5 4