Ronaldo se vrátil do sestavy United, jeho gól ale prohru s Arsenalem neodvrátil

Aktualizováno 23. 4. 2022 18:14
Manchester prohrál s Arsenalem na jeho hřišti 1:3. O jediný gól United se postaral Cristiano Ronaldo, který se vrátil do sestavy po rodinné tragédii. "Rudým ďáblům" se po další porážce vzdaluje postup do Ligy mistrů. Čtvrtí "Kanonýři" jsou před United o šest bodů, navíc mají zápas k dobru. Útočník Gabriel Jesus zazářil čtyřmi góly při vítězství vedoucího Manchesteru City 5:1 nad Watfordem.
Cristiano Ronaldo slaví branku v zápase s Arsenalem
Cristiano Ronaldo slaví branku v zápase s Arsenalem | Foto: Reuters

Po debaklu v 0:4 na hřišti Liverpoolu zůstal pouze na lavičce kapitán Manchesteru United Maguire, už ve třetí minutě ale chyboval ve vápně jiný stoper Varane a z následné akce otevřel skóre Tavares. Ve 32. minutě zvýšil z penalty Saka, strhující první poločas plný šancí ale gólově uzavřel Ronaldo, který si před bránou našel Matičův centr a z voleje zakončil.

Hvězdný Portugalec se stal prvním hráčem v historii, který nastřílel sto branek v Premier League i španělské La Lize. Magickou metu pokořil jako čtvrtý hráč United, vedle něj mají na kontě přes sto ligových branek Ryan Giggs, Wayne Rooney a Paul Scholes.

Srovnat mohl po necelé hodině hry Fernandes, kterému Ronaldo přepustil pokutový kop, portugalský špílmachr ale nastřelil jen tyč. "Cristiano mi říkal, že se na penaltu zkrátka necítí a že by bylo lepší, aby ji kopal Bruno," vysvětlil na tiskové konferenci trenér Ralph Rangnick. Ronaldo se v těchto dnech vyrovnává s úmrtím jednoho z novorozených dvojčat a poslední ligový duel vynechal.

Chvíli po Fernadesově neúspěšném penaltovém pokusu vyrazil Ramsdale na brankovou konstrukci Dalotovu ránu zblízka, a tak pojistil výsledek na druhé straně trefou ze střední vzdálenosti Xhaka.

United prohráli čtvrté venkovní utkání v řadě, což se jim stalo naposledy před 41 lety. Na čtvrté "Kanonýry" ztrácejí už šest bodů, navíc odehráli o jeden zápas víc. O dva body za Arsenalem je po bezbrankové remíze s Brentfordem pátý Tottenham.

Gabriel Jesus si do dnešního zápasu připsal v tomto roce jediný ligový gól, proti předposlednímu Watfordu si to ale bohatě vynahradil. Pětadvacetiletý Brazilec se v úvodu dvakrát skvěle zorientoval před bránou a hattrick završil krátce po změně stran z penalty, kterou sám vybojoval. Mezitím se trefili ještě jeho spoluhráč Rodri a na druhé straně Kamara.

Čtvrtý zásah Jesus přidal v 53. minutě po zpětné přihrávce De Bruyneho, autora dvou gólových asistencí. "Citizens" navýšili náskok v čele na čtyři body před Liverpoolem, který čeká duel 34. kola proti Evertonu v neděli.

Brazilcům vděčil za jasné vítězství i Newcastle, kterému zařídili triumf 3:0 na stadionu posledního Norwiche dvougólový Joelinton a Guimaraes. "Straky" se po čtvrté výhře v řadě vyšvihly na deváté místo.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Arsenal - Manchester United 3:1 (3. Tavares, 32. Saka z pen., 70. Xhaka - 34. Ronaldo), Leicester - Aston Villa 0:0, Manchester City - Watford 5:1 (4., 23., 49. z pen. a 53. Gabriel Jesus, 34. Rodri - 28. Kamara), Norwich - Newcastle 0:3 (35. a 41. Joelinton, 49. Guimaraes), Brentford - Tottenham 0:0.

1. Manchester City 33 25 5 3 80:21 80
2. Liverpool 32 23 7 2 83:22 76
3. Chelsea 31 18 8 5 66:27 62
4. Arsenal 33 19 3 11 52:40 60
5. Tottenham 33 18 4 11 56:38 58
6. Manchester United 34 15 9 10 53:51 54
7. West Ham United 33 15 7 11 52:43 52
8. Wolverhampton 32 15 4 13 33:28 49