Bezkrevní United doma podlehli Burnley, dotáhl se na ně Tottenham

22. 1. 2020 23:19
Manchester United doma po padesáti letech prohrál s Burnley. Po porážce 0:2 se na něj bodově dotáhl Tottenham, který přehrál Norwich.
Harry Maguire (Manchester United)
Harry Maguire (Manchester United) | Foto: Reuters

Tottenham se po výhře nad posledním týmem tabulky 2:1 dočkal prvního ligového vítězství v novém roce. Rozhodl o něm korejský útočník Son Hung-min, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti vrátil 11 minut před koncem loňskému finalistovi Ligy mistrů vedení.

Na tříbodový zisk čekal tým Josého Mourinha čtyři ligová kola. Posunul se díky tomu na šesté místo a je jen kvůli horšímu skóre za Manchesterem United, který prohrál doma s Burnley 0:2.

United skončili bez bodu potřetí z posledních čtyř zápasů. Na Old Trafford vyšli naprázdno teprve podruhé v sezoně, postarali se o to Chris Wood a Jay Rodriguez.

Fotbalisté Leicestru po dvou porážkách v anglické lize naplno zabodovali a po vítězství 4:1 nad West Hamem si upevnili třetí místo v tabulce. Přišli ale o nejlepšího střelce Premier League Jamieho Vardyho, který těsně před poločasovou přestávkou opustil hřiště pravděpodobně se zraněným stehenním svalem.

Domácí už v té době vedli gólem Harveyho Barnese a po Vardyho odchodu ještě v nastaveném čase zvýšil po Barnesově nápadité přihrávce napříč vápnem Ricardo Pereira. Hosté po změně stran snížili z penalty za faul, kterou proměnil Mark Noble, ale ze stejné standardní situace se prosadil na druhé straně i Ayoze Pérez a španělský útočník pak ještě skóre završil.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Leicester - West Ham United 4:1 (81. z pen. a 88. Pérez, 24. Barnes, 45.+5 Pereira - 50. Noble z pen.), Tottenham - Norwich 2:1 (38. Alli, 79. Son Hung-min - 70. Pukki z pen.), Manchester United - Burnley 0:2 (39. Wood, 56. Rodriguez).