Mason dovedl Tottenham k výhře nad Southamptonem, Manchester City musel otáčet

21. 4. 2021 20:55
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce anglické ligy 2:1 na hřišti Aston Villy. Lídr soutěže musel zápas otáčet, oba týmy dohrávaly o deseti. Tottenham v prvním utkání po odvolání trenéra Josého Mourinha zdolal 2:1 Southampton, penaltou v závěru rozhodl Son Hung-min. Dočasný trenér "Kohoutů" Ryan Mason se stal v 29 letech nejmladším hlavním koučem v historii Premier League.
Soccer Football - Premier League - Tottenham Hotspur v Southampton - Tottenham Hotspur Stadium, London, Britain - April 21, 2021 Tottenham Hotspur's Gareth Bale shakes ha | Foto: Reuters

"Citizens" inkasovali druhý nejrychlejší ligový gól v klubové historii, už po 20 vteřinách se trefil John McGinn. Dosavadní suverén sezony ale ještě před pauzou díky gólům Phila Fodena a Rodriho výsledek otočil. Na oba góly přihrál Bernardo Silva.

Komplikace pro City přišla v 44. minutě, kdy dostal po ostrém zákroku červenou kartu John Stones. Přesilovka Aston Villy ale netrvala dlouho, v 57. minutě viděl druhou žlutou kartu Matty Cash a síly se vyrovnaly. Favorit už vítězství uhájil a má náskok 11 bodů před druhým Manchesterem United, který má zápas k dobru. Villa je jedenáctá.

Mason je odchovancem Tottenhamu, působil také v prvním týmu a dokonce nakoukl i do anglické reprezentace, po těžkém zranění hlavy ale musel před třemi lety hráčskou kariéru ukončit. Premiéra v roli hlavního kouče pro něj nezačala dobře, ve 30. minutě otevřel skóre po rohovém kopu kanonýr Danny Ings.

I bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Harryho Kanea ale domácí zápas otočili. V 60. minutě srovnal chytrým obstřelem Gareth Bale a symbolicky přesně po další půlhodině přidal vítězný zásah Son Hung-min, pro něhož to byla patnáctá trefa v sezoně.

Tottenham snížil ztrátu na pohárové příčky na rozdíl dvou bodů, pátý West Ham má ale zápas k dobru. Southampton je čtrnáctý.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Tottenham - Southampton 2:1 (60. Bale, 90. Son Hung-min z pen. - 30. Ings), Aston Villa - Manchester City 1:2 (1. McGinn - 22. Foden, 40. Rodri).

1. Manchester City 33 24 5 4 69:24 77
2. Manchester United 32 19 9 4 64:35 66
3. Leicester 31 17 5 9 55:37 56
4. Chelsea 32 15 10 7 50:31 55
5. West Ham United 32 16 7 9 53:42 55
6. Tottenham 33 15 8 10 56:38 53
7. Liverpool 32 15 8 9 54:38 53
8. Everton 31 14 7 10 43:40 49