Liverpool jde na druhé místo Premier League, nezaváhala ani Chelsea

1. 10. 2016 15:24
Fotbalisté Liverpoolu se v rozehraném sedmém kole Premier League posunuli na průběžné druhé místo tabulky, když v sobotu porazili Swansea 2:1. V zápase přitom Reds prohrávali brankou Leroye Fera, po přestávce ale trefami Roberta Firmina a Jamese Milnera, který se trefil z penalty, utkání otočili. Z výhry se radovala i londýnská Chelsea, která zvítězila v Hullu 2:0. Další tři sobotní utkání Premier League skončila remízami.
James Milner se raduje z vítězné branky
James Milner se raduje z vítězné branky | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v sedmém kole anglické ligy ve Swansea 2:1. Už v osmé minutě se sice po rohu prosadil domácí Leroy Fer, po přestávce ale vyrovnal Roberto Firmino a v 84. minutě dokonal obrat James Milner z penalty. Hosté tak mají už čtvrtou ligovou výhru v řadě, naopak pro Swansea to byla třetí porážka za sebou.

Liverpool do utkání vstoupil jako favorit, neboť Swansea naposledy zvítězila v prvním ligovém kole. Rychle inkasovaná branka ale hostující celek zjevně zaskočila, více ze hry měli domácí. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se překvapivě trápili, dokonce poprvé v sezoně nedokázali v prvním poločase ani jednou vystřelit na branku.

Ve druhé půli se však role na hřišti obrátily a hosté byli daleko nebezpečnějším týmem. Devět minut po přestávce přinesla jejich zvýšená aktivita vyrovnání, když po standardní situaci přesně hlavičkoval Firmino. Jeho branka byla 650. gólem Liverpoolu na soupeřově hřišti v historii Premier League. Ve venkovních zápasech stříleli lépe jen hráči Manchesteru United (800), Arsenalu (704) a Chelsea (667).

Následně dostal Liverpool soupeře pod veliký tlak, vítězství se ale zrodilo až v 84. minutě. Z pokutového kopu jej zařídil Milner. Byla to jeho už čtvrtá úspěšná penalta v sezoně, žádný z týmů anglické ligy jich v tomto ročníku neproměnil více než sám záložník Liverpoolu.

Fotbalisté Chelsea nepřipustili třetí ligovou porážku v řadě a na hřišti Hullu zvítězili 2:0. Do zápasu přitom nevstoupili dobře, v první půli podobně jako v minulém zápase nevystřelili na branku. Po přestávce však přišlo zlepšení a povedený gól Williana v 61. minutě, jenž se trefil pěknou ranou do růžku. Jen po šesti minutách výhru pojistil Diego Costa.

Ještě horší sérii ukončil West Ham. Díky remíze 1:1 s Middlesbrough uhrál první bod po čtyřech prohrách, teprve čtvrtý v sedmi zápasech. Sice jako první inkasoval po zásahu Cristhiana Stuaniho krátce po přestávce, v 57. minutě však celým vápnem prosóloval Dimitri Payet a zařídil pro West Ham cennou remízu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Swansea - Liverpool 1:2 (8. Fer - 54. Firmino, 84. Milner z pen.), Hull - Chelsea 0:2 (61. Willian, 67. Costa), Sunderland - West Bromwich 1:1 (83. Van Aanholt - 35. Chadli), Watford - Bournemouth 2:2 (50. Deeney, 65. Success - 32. Wilson, 62. King), West Ham United - Middlesbrough 1:1 (57. Payet - 51. Stuani).