Mistrovský Leicester začal anglickou ligu prohrou s nováčkem

Aktualizováno 13. 8. 2016 20:40
Zápasem úřadujícího mistra z Leicesteru na půdě Hullu odstartoval nový ročník Premier League, ve kterém ligový šampion prohrál s nováčkem 1:2.
Hull se blýskl parádním gólem i výhrou
Hull se blýskl parádním gólem i výhrou | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalistům Leicesteru nevyšel vstup do nové sezony anglické ligy. Jako první úřadující mistři v historii Premier League prohráli úvodní kolo, když podlehli Hullu na jeho hřišti 1:2.

Trenér Pep Guardiola začal angažmá v Manchesteru City domácí výhrou 2:1 nad Sunderlandem, na jehož lavičce naopak nevyšel debut kouči Davidu Moyesovi.

Hull poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Diomande akrobatickou dorážkou po rohovém kopu. Krátce po pauze sice vyrovnal z penalty Mahriz, ale v 57. minutě rozhodl o nečekané domácí výhře Snodgrass přesnou střelou k tyči.

V prvním poločase zahodil několik slibných šancí útočník Vardy, nejlepší střelec Leicesteru v minulé sezoně. "Udělali jsme několik chyb a musíme zapřemýšlet nad tím, kde vznikly. Chtěli jsme vyhrát, ale naše snaha byla individuální, ne týmová," uvedl trenér obhájců titulu Claudio Ranieri.

Guardiola dal v základní sestavě šanci i letním posilám, stoperu Stonesovi a záložníkovi Nolitovi, překvapivě jen na lavičce zůstala brankářská jednička Hart. City začali výborně a už ve čtvrté minutě proměnil penaltu kanonýr Agüero. V 71. minutě vyrovnal Defoe, jeho střídající spoluhráč McNair však před koncem rozhodl o triumfu favorita vlastním gólem.

Watford s českým útočníkem Matějem Vydrou na lavičce remizoval v Southamptonu 1:1. Hosty poslal do vedení v úvodu Capoue, ale po změně stran odpověděla letní posila z Norwiche Redmond. Watford dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného záložníka Watsona.

Stejný výsledek si odvezl třetí celek minulé sezony Tottenham ze stadionu Evertonu. Domácí se prosadili už v páté minutě díky Barkleymu, ale nový kouč liverpoolského mužstva Ronald Koeman si vítěznou premiéru neužil, protože v 59. minutě srovnal Lamela.

Na rozdíl od Hullu další dva nováčci doma vítězně nezačali. Middlesbrough remizoval se Stoke 1:1, Burnley podlehlo Swansea 0:1.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Hull - Leicester 2:1 (45.+1 Diomande, 57. Snodgrass - 47. Mahriz z pen.), Burnley - Swansea 0:1 (82. Fer), Crystal Palace - West Bromwich 0:1 (74. Rondón), Everton - Tottenham 1:1 (5. Barkley - 59. Lamela), Middlesbrough - Stoke 1:1 (11. Negredo - 67. Shaqiri), Southampton - Watford 1:1 (58. Redmond - 9. Capoue), Manchester City - Sunderland 2:1 (4. Agüero z pen., 87. vlastní McNair - 71. Defoe).